bliz

Ideální váha jednoručních činek pro 16 let starého cvičence?

Cvičím obvykle s váhou 10,15,25 kg. Příčemž mi bylo sděleno že 25 kg je na můj věk moc.

Odpovědi
anonym

Nevím, kým a proč ti „bylo sděleno“ – ale najdi si nějakého slušného trenéra, nech se jím otestovat – a ten ti pak řekne, jaké cviky, jak a s jakou hmotností máš cvičit…
Tady tě nikdo (předpokládám) nezná, nikdo nezná tvou kondici a ani záměr, s nímž cvičíš…
Mimochodem – jaká je ideální vaha šestnáctiletého cvičence???
:-O

Alesh

Jsi lojza nebo co? 🙂 Asi záleží na tom, co děláš za cvik, na některý potřebuješ třeba 5 kg a na jiný cvik 20 kg. Taky záleží, jestli to je první cvik na danou partii těla, kolikátá série a taky jestli jedeš silový nebo vytrvalostní trénink. Nejdřív si o posilování něco nastuduj a pak nebudeš pokládat takovéhle „mimo“ dotazy. 😉