I vám to bylo řečeno ?!

Máš v p****i oje nebo máš v břiše vařechu?! Co to znamená?
Doplňuji:
Když jsem byl líny ohnout se pro něco, matka mi se ptala, máš v břuchu vařechu ?!

Nejlepší odpověď
iceT

Znamená to,žes za sebou nezavřel dveře.Sice neznám to s tou vařechou,ale mamka používala máš v p… vánoční stromek nebo taky je známá otázka jestli dotyčný nezavírač nemá doma černochy.Jistě by se našla i další přirovnání nebo jak to nazvat.

Další odpovědi
annas

Když jsem nezavřela dveře, slyšela jsem výtku – Máš v řiti (v zadku) oje?

Pro zajímavost, – hříčka se slovy. Víte, jak se řekne hanácky /řiť – píši foneticky, tedy tak, jak se vyslovuje) – réduj.
Doplňuji:
Slovní hříčka využívá stejné výslovnosti slovesa a podstatného jména – rozkazovacího způsobu slovesa řídit = řiď (výslovnost řiť) a podstatného jména řiť (zadní část těla).

Takže řiď ( auto) = réduj (auto). .

brillant

Význam tohoto spojení pochází ze staročeského „ovoj“, který používali středověcí farmáři na Moravě jako synonymum pro tažné zvíře. V současné době se tento slovní výraz užívá jako přirovnání pro člověka, který má problém po sobě zavřít dveře, tzv. „Má v p..... voj.“.
http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/mít_v_prde­li_voj

Lucijej

Mně se akorát ptali, jestli jsem nespokla pravítko…ale to není tak kůl 🙂

anonym

to mi udělalo asociaci na „máš-li v pr* vedro, kup si žvýkačku Pedro“.

anonym

🙂