I u vás je invaze slunéček sedmitečných ?!

Nejlepší odpověď
www

U mne, v mém okolí ne.
Nejedná se o invazi, ale tento hmyz se shlukuje, poněvadž v této době hledá a nachází společná zimoviště. Při teplejším počasí však společně opouští úkryt, což je pak tvoje domělá invaze.

Zdroj: Entomologie

Další odpovědi
hanulka11

ano prolézají skulinami a hromadí se mezi okny

anonym

V Kuníně jsem se jich nebnyla schopná zbavit. Likvidovala jsem je s nadfcházející zimou Raidem a trvalo to týdny, než se přestaly v domě objevovat a páchnout.
Podotýkám, že naše „slunéčka sedmitečná“ považuji za velmi užitečný hmyz. O asijských „beruškách“ se to říci nedá.

Viz odkaz:
Slunéčko sedmitečné, Škůdci
jeden z nějznámějších brouků u nás. Slunéčko sedmitečné je velmi užitečné. Je přirozeným nepřítelem mšic. Dospělec je schopen za den sežrat několik desítek mšic a larva jich během svého života zlikviduje okolo 1000 případně třikrát víc …
www.skudci.com/slu­necko-sedmitecne

GALERIE: Slunéčko sedmitečné a slunéčko asijské – tn.cz
Rozdíly mezi slunéčkem sedmitečným a slunéčkem asijským
tn.nova.cz/zpra­vy/galeriegale­rie-slunecko-sedmitecne-a-slunecko-asijske

Ostravu zasáhla invaze asijských slunéček. …
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Teplý podzim má i své stinné stránky. Ostravu, zejménaporubský obvod,zasáhla opětinvaze agresivních asijských slunéček, které hledají zimoviště. … Jako naše Slunéčka sedmitečná dopadneme i my běloši.
moravskoslezsky­.denik.cz/zpra­vy_region/inva­ze-asijskych-slunecek2011

Doplňuji:
nebyla schopná – opět šotek – omlouvám se

M.

Ne, spíš jsem vůbec žádné neviděla. Jen jedno bez teček. :)

bubukaa

Zrovna deska jsem jedno měla v uchu a když jsem telefonovala tak mi vlezlo na mobil :D

RyuzakiKate

Ještě před týdnem mi pořád soustavně lezla a padala mezi žaluziemi, dělalo to takový nepatrný, ale otravný zvuk. Říkala jsem jim „postižený berušky“, protože se vážně kupily a nebyly schopné se vymotat a poté vzlétnout. Teď už mám klid jak od slunéček, tak od octomilek, které mi tu taky lítaly před vočima…

anonym

Tak nějak mám těch písmenek dnes málo – omlouvám se za přidávání dalších. Prý to je chybou klávesnice, ale já to nedostatečně zkontrolovala. Takže mea culpa, spěch mne neomlouvá.

anonym

jsem je dlouho neviděl, ale více než 7 tečných tu je hafo, pak jsem zjistil, že jsou z asie

www

Jo, to je slunéčko harmonia, český název tuším nemá.
Je to větší a někde i škodlivý přivandrovalec z Asie.

anonym

harmonia? teda zkusím si zjistit více, netušil jsem, že jsou škodlivější.