KateBeckett

Nevíte, zda může lékař provést hysterektomii na požádání pacientky, nikoliv z důvodu onemocnění?

Nedávno jsem četla článek na toto téma – hysterektomie, což je odstranění dělohy a vaječníků. Dočetla jsem se různé důvody, proč se to provádí, většinou z důvodu onemocnění. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, zda si to ženy mohou nechat odstranit, aniž by potřebovaly. Nevíte o tom někdo něco?

Původní neotázka
hysterektomie neboli odstranění dělohy a vaječníků

Odpovědi
Mc Merkurion

… za peníze v Praze dům >>> řekni mi jeden důvod, proč když si něco zaplatim, tak by to nebylo možné …
… některé to podstupují dobrovolně jako prevenci …

ivzez

Pochybuji, že by u nás některý lékař
byl ochoten takový zákrok provést.
[Možná/snad někde v zahraničí???]

Dochy

Mezi základní pravidla lékařů by mělo patřit:

  • Neublížit
  • Co funguje neopravovat

Takže obecně bez důvodu doufám že to žádný lékař neprovede. Ale za jistých podmínek si dokážu představit že psychologické/psychi­atrické důvody budou natolik závažné, že k zákroku lékaři přistoupí.