Avatar uživatele
Pokročilý

Hypoteticky: Co by pohybující se těleso zastavilo v tomto případě?

Pokud bysme nějaké těleso uvedli do pohybu nějakou počáteční silou ve vakuu, kde by na něj nepůsobilo žádné tření vzduchu, které by jej zastavovalo, ani gravitace, jak by těleso zastavilo a po jakém čase? Pouze nějaký střet s jiným tělesem, nebo jinak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud by na dané těleso nepůsobila žádná síla, pokračovalo by v přímočarém rovnoměrném pohybu ad infinitum (do nekonečna)...
Pokud by na ně nějaká síla působila, je otázkou jaká a jak...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Jaké vakuum? I ve vakuu je spousta energie, kterou by se muselo těleso pohybovat (alektrony, gravitační atd.) a tudíž by spomalovalo, jen by to trvalo hrozně dlouho.
Navíc není možné aby se zastavilo, rychlost se bude stále zmenšovat do nekonečna (možná při dosažení planckovy konstanty by šlo o zastavení).
Doplňuji:
zpomalovalo...pardon.

Arygnoci...otázka je ve vakuu, ne prázdném prostoru bez fyzikálních veličin.


Avatar uživatele
Stříbrný

To je opravdu hypotetická otázka. Neexistuje vakuum, které neobsahuje vůbec nic (to už napsal rigormortis) a také ve známém vesmíru neexistuje místo, na které nepůsobí vůbec žádná gravitace.


Avatar uživatele
Zlatý

čiste hypoteticky:

pokiaľ by sa NEHMOTNÉ teleso pohybovalo (voči čomu?) v absolútne prázdnom vesmíre*, tvorilo by vlastne to teleso samotný vesmír (kedy stráca zmysel otázka, či, kam ako rýchlo sa pohybuje).

---

pokiaľ by sa HMOTNÉ teleso pohybovalo (voči čomu?) v absolútne prázdnom vesmíre*, tvorilo by vlastne to teleso samotný vesmír (kedy stráca zmysel otázka, či, kam ako rýchlo sa pohybuje).

--- +++ ---

pokiaľ by sa NEHMOTNÉ teleso pohybovalo (voči čomu?) v absolútnom vákuu**, jeho pohybová energia by bola neovplyvniteľná - letelo by do nekonečna.

---

pokiaľ by sa HMOTNÉ teleso pohybovalo (voči čomu?) v absolútnom vákuu**, jeho pohybová energia by bola neovplyvniteľná - letelo by do nekonečna.

---

z tohto je zrejmé, že by došlo k porušeniu fyzikálnych zákonov, pretože pojem hmotnosť, energia a rýchlosť stráca zmysel.

---

* - absolútne prázdny vesmír je vesmír tvorený absolútným vákuom**

** - absolútne vákuum je hypotetický predpokladaný priestor, v ktorm sa navyskytuje žiadna hmota (častice) ani žiadna energia (vlnenie, napr. svetlo) ani žiadna sila (pole, napr gravitácia).
jedná sa skutočne zatiaľ o hypotetický predpoklad, pretože nepoznáme taký priestor.

;-Q

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3282
Zlatý quentos 1444
Zlatý mosoj 1404
Zlatý Drap 1263
Zlatý Kepler 1023
Zlatý led 742
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 680
Zlatý Lamalam 664
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.