bolak

Hypotetickej případ nadělání dluhů

Dejme tomu že někdo nadělá dluhy (bance, státu nebo pojišťovně) který nebude splácet. Ty dluhy se nakonec vyšplhaj do milionů. Ta osoba nic hmotnýho nevlastní, žije v podnájmu, z práce ji vyhoděj takže bude jen na podpoře, případně na dávkách. Co s ním bude dál? Zavřou ho? A jestli jo, tak až ho pustěj, tak bude muset splácet to co zadlužil? A co když se přestěhuje do jinýho státu? Jak to bude s dluhama?
Doplňuji:
Takže v případě že bude mít někdo milionový dluhy, tak i přesto mu bude povoleno změnit občanství a přestěhovat se do jinýho státu? Tohle nikdo nekontroluje?

Mě hlavně zajímá, jak to chce česká republika po někom vymáhat? Vždyť v případě že už dlužník není občanem
naší země, tak mu přece odnikud nic nemůžou strhávat nebo ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Dluhy zůstávají. Pokud mu neprokáží úmysl, tak o nezavřou, protože u nás vězení pro dlužníky neni. I po přestěhovánído jiného státu, lze dluhy vymáhat, pokud by je bylo z čeho splácet. Banka a pojišťovna o své peníze příjde, pokud nemá pojisku pro takovýto případ. Stát také peníze nedostane, takže nakonec dluh zaplatíme všichni.

Další odpovědi
Mapel

A pak mohou přejít na dědice.
Doplňuji:
Mohu strhávat i ze zahraničí. Když uděláš dopravní přestupek v zahraničí, tak jsi také pokutován. Nezáleží kterého státu jsi občanem. Pak už jen se posuzuje jaké mezinárodní smlouvy jsou uzavřeny atd. Ale to už chce rozebrat konkrétní případ. Obecně mohu vymáhat i po dlužníkovi, který je občanem jiného státu.

Reuef

Mozna by se pak dalo usuzovat ze se vystehovanim brani splaceni dluhu a tim padem by se z toho pak mohlo dokazat ze se zadluzil umyslne s tim ze vedel ze to nebude schopnej splacet a to pak uz asi je trestnej cin podvod ne ?

bolak

Drap: ale jak po něm můžou vymáhat peníze, když není občanem české republiky? můžou ho nějak dotáhnout zpátky? nebo mají státy mezi sebou nějakou dohodu?