Hypotéka na koupi bytu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda mám šanci dotat hypotéku na koupi bytu,když jsem na matěřské dovolené?Děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

Ano můžete musíte si o ní ale požádat s vaším přítelem nebo manželem který má příjem . My když jsme si braly hypotéku manžel musel protože podniká mít na daňovem přiznání 14 000 kč měsíčně že má a já jsem byla na mateřské příjem jsem měla 9800 kč.

Další odpovědi
Bičiště

Může to být problém, ale pokud prokážete, že máte prostředky na měsíční splátky,nebo majetek, který by hypotéční úvěr jistil, na hypotéční úvěr dosáhnete. Banky mohou požadovat,abyste měla alespoň nějakou částku již naspořenou (15% – 20%). Zkuste se informovat o produktu „Hypotéka bez registru“ – nevyžaduje se potvrzení o výši příjmů.

ReHu

Záleží na tom, zda chcete půjčit celou částku a hlavně jak vysoká ta částka má být.

A také, jestli budete žádat sama, či někdo s vámi. Např. partner nebo rodiče apod.

Mělo by být zřetelné, že máte na splácení.

I když budete ručit kupovanou nemovitostí, je potřeba mít dostatečný příjem. Např, kolik činí vaše mateřská a jestli máte k mateřské nějaký další příjem

Proto je vaše otázka poněkud zvláštní, když chcete odpověď a neposkytnete téměř žádné informace.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Kamix

To záleží na hodně věcích a myslím, že optimální by bylo to řešit spíše s hypotečním poradcem. Já jsem si hypotéku vybíral na základě srovnání na https://www.5nej­.cz/srovnani-hypotek/ a pak až jsem volal přímo do banky, kde jsem měl jistotu, že je jejich nabídka opravdu výhodná.

Honzyn14

My jsme s tímto měli s manželkou docela velký problém, protože nám hypotéku v takovéto situaci nikde nechtěli dát a nám už „hořel“ termín se stavbou domu. Nakonec jsme se rozhodli využít služeb https://www.co­olnajem.cz/ a za 13 let už budeme mít splaceno.