Lotus

Hypotéka na dum.

Je možné dosáhnout na hypotéku za učelem koupě rodinného domu v hodnotě 1250000?Pokud jsou manželé:muž věk 50 let,pruměrný měsíční výdělek 17000 kč čistého a žena v plném invalidním duchodu pobírá 11000 kč čistého.Děti jsou již samostatně výdělečně činné,tak že součet 28000kč zbývá jen na 2 osoby žádající o hypotéku.Žádné jiné splátky z těchto 28000 kč nemají.
Je reálná šance s těmito podmínkami získat hypotéku?
Děkuji za radu Honza

Odpovědi
pokazdejinak

čistě teoreticky to myslím možné je, doporučuji obrátit se nejdřív na svou banku – znají vaši historii, dál je dobré (pokud máte možnost – např. stavební spoření) vložit i vlastní prostředky, hypo na 100% hodnoty je vždycky dražší a počítejte s tím, že invalidní důchod manželky pravděpodobně nebudou akceptovat v plné výši
a pokud si chcete ušetřit obíhání bank, doporučuju to řešit s finančním poradcem

zbysek

realná šance není,věk 50 je příliš vysoký,banka to bude chtít splatit do 65 ti let vašeho věku,pokud vám to rozpočtou na 15 let,bude to příliš velká splátka,na kterou nebude stačit příjem,ze kterého vám odečtou minimalní životní náklady na jídlo a bydlení,takže z částky 28tisíc,kterou uvádíte rázam bude o několik tisíc ménně.už také špatné je to,že manželka je v invalidním duchodu,jakymkoliv duchodcum pujčovat nechtějí,a nebo si proto udělat obeovskou pojistku na zajištění,a na to vám peníze stačit nebudou…

Hykam

Není nic jednoduššího obejít 2 – 3 banky a hned budete vědět na čem jste.
Každá banka má nastaveny trochu jiná pravidla, v jedné neuspějete a v druhé třeba ano.

Majdička

Je vysoce pravděpodobné, že půjčku získáte – otázka je, jestli v požadované výši (ale ani to nevidím beznadějně). Obvykle banky kalkulují s tím, že budete pracovat a tedy pobírat příjem do důchodového věku (což je dnes cca 65 let). Splátka by tedy byla něco kolem 6 tisíc a to je myslím reálné.