maruš

Hypotéka.

Mám zájem o hypotéku od Stavební spořitelny-Lišky.Ale slyšela jsem, že žádosti nevyhoví,pokud je na nemovitosti věcné břemeno užívání.Má někdo s tímto nějaké zkušenosti?Děkuji za odpověd.

Odpovědi
-

nemusi to byt pravda. vecne bremeno uzivani pouze snizuje cenu nemovitosti. porad je ale teoreticky mozno na takovou nemovitost hypoteku dostat.

Misak22

Pokud je tam věcné břemeno hypotéku vám nikde na to nedají.Od koho si na to vemete hypotéku tomu také ručíte nemovitostí,pokud je tem věcné břemeno nemůže si to vzít banka do zástavy tudíž vám na to ani nepůjčí.

Renikled

Myslel jsem si, že vyřídit hypotéku bude to nejhorší. Nakonec to byla hračka v porovnání mnohem horší bylo vyřídit stavební povolení. Pomohlo mi ale hodně, když jsem si alespoň pro hasiče vzal firmu pro požárně bezpečnostní řešení https://pozarne-bezpecnostni-reseni.cz/cenik/

Chenda.

Ahoj. Věcné břemeno je většinou problém, pokud vím tak jedinou cestou jak dostat hypotéku v tomto příadě by bylo nechat podepsat toho kdo je nabyvatelem věcného břemena že souhlasí se zástavou…ale nevím přesně jak…kdyžtak zkuste poptat nějaké poradce, hypotéky dělají třeba tady https://www.gen­tlemenfin.cz/hy­poteky/ a nám přišla vhod při řešení bytu jejich hypotéka pro podnikatele, pravda bez věcného břemene, takže to bylo jednodušší :)