Comanch

Hypotéční úvěr

Tato otázka tu musela být už milionkrát, tak se předem omlouvám za možný spam.

Pokud si chce mladý pár vzít úvěr na byt či dům, na základě čeho ho může získat, když nemá žádnou jinou nemovitost, se kterou by mohl bance ručit?
Stačí třeba doklad o trvalém příjmu?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Někdo mi říkal, že jde ručit i tím bytem, který si za hypotéku budete kupovat. Pokud platit přestanete, byt vám vezmou.

Další odpovědi
Deli

Určitě se budou zkoumat příjmy páru. Ručit se bude kupovanou nemovitostí.

anonym

Bytem sice muzete rucit , nebo domem – tim kupovanym , ale jen do hodnoty 75 %. Plus prijmy takove , aby vam zbylo na vsechny cleny domacnosti ( i deti ) dostatek prostredku. Na to oni maji tabulky. Synovi memu rekli , ze nejvyhodnejsi pro nej je : Mit nasporeno 25 % a pak si muze rucit tim kupovanym bytem. Jinak by potreboval rucit jinou nemovitosti. -iv-

kenpa

Možná bych dodal, že (alespoň před pár lety) platilo:

  • (do)ručit lze i ručitelem
  • kupovanou nemovitostí lze ručit jen za daných podmínek, např. dříve určitě nešlo ručit družstevním bytem, obecně je potřeba mít nemovitost v osobním vlastnictví