Hypostezky?

Zaregistrovali jste nový fenomén? Tento týden byly v Jihočeském kraji, jako 1. v republice, otevřeny hypostezky spolu i s 20 servisními stanicemi o celkové délce 800km.
V evropském kontextu jsou na západ od nás běžnou součástí cestovního ruchu v oblasti rekreační turistiky a návratu k přírodě a zdravíprospěšným tradičním aktivitám.
Úplně první začátek byl zřízen u dolní stanice lanovky na Kleť, v Krásetíně.
P.S. Výzva tamějšímu rodákovi Tomovi, poděl se s námi o první dojmy a poznatky!
Doplňuji:
Oprava – samozřejmě hipo, viz koně, Dovolil jsem si trochu zariskovat vpašováním malého chytáku. (Něco jako 2vrstvý cimrmanovský humor a nadsázka). Když už odezněly srandičky s iv, jaksi mne to pokoušelo k nějaké kulišárně.
Sice vnímám českou shovívavost, ale trochu mne překvapilo, že skrytá provokace nakonec vyhecovala slovenský šovinismus, který číhá na šanci, jak zpražit nějakého Čecha, který se jakkoliv liší nebo dokonce vyčnívá.

Nejlepší odpověď
hanulka11

těch hipostezek je už u nás hodně – tato je zřejmě něčím vyjmečná, že je tak propagovaná

bydlím v oblasti, kde je dá se říct "překoňováno "ale je to krásné vidět koně jak se prohánějí po loukách , já na něm osobně nejezdím , ale hodně lidí toho využívá -poznají krásný kraj z koňského hřbetu

Další odpovědi
anonym

Hipostezka vede ze Schirdingu do Marianských Lázní.Kdo píše že je to první hipo?

www

Nevím jestli tady, v okolí Brna, jsou tyto stezky legální, ale lesy jsou v určitých místech až zdevastované koňskými cestičkami.
Při deštích pak dochází ke značné erozi lesní půdy, biotop tím viditelně trpí a vůbec se mně to nelíbí, něco je očividně špatně ☹
Příklad: Ochoz a okolí, stačí se lesem projít

arygnoc

moji odpověď doktorovi administrátoři zmazali, protože jsem ho označil cizím slovem a asi údajně urazil.

On uráží celej národ.

takže, admini, zamyslete se – nemyslím, že bych se urazil, kdyby jste odpověď jako přiměřenou názoru vrátili z5.

anonym

Ad arygnoc i ad led, oběma se omlouvám, rozhodně jsem neměl v úmyslu kohokoliv urážet, tím méně nějaký národ. Také tam nikdo konkrétně nebyl jmenován, takže by to ani nikdy nemohlo být žalovatelné, neboť by to nezávislý soud kvalifikoval jako účelovou vztahovačnost. Obou si vás vážím a stejně tak respektuji i Slováky se všemi jejich odlišnostmi od našeho čecháčkovství.
Opakovaně jsem uváděl, že jsem liberál s tolerancí jak pro odlišné názory, tak pro veškeré svébytné multikulturní projevy a jsem odpůrcem xenofobie (včetně Romů).
Tentokrát jsem to asi trochu překombinoval, protože jsem vložil narážku na některé konkrétní pasáže z nově zavedené služby na Seznamu pod názvem Jarmara. A zároveň jsem se pustil na křehkou půdu ironických mystifikací, v nichž lze snadno uklouznout, jakmile se někdo pokusí je brát doslova. Doporučuji nahlédnout. Je tam pár modifikovaných citací ve smyslu, že Cimrman jako vyčnívající génius také nebyl ve své době doceněn a pochopen a ač kosmopolita a všeuměl, občas narážel na přelomu 19. a 20. stol. v dobách tehdejšího absolutistického Rakouskouherska dokonce na náznaky šovinismu.
Většinou zasvěvení Češi tyto narážky chápají, protože si k tomu dokáží doplnit příslušné hlášky a pasáže z her o Cimrmanovi, což je dnes už takový fenomén, že v anketách o nejslavnějšího Čecha všech dob, pravidelně zaujímá přední místa, bez ohledu na to, že se jedná o pomyslnou osobu.
Zároveň připouštím, že jsme se možná oba nechali strhnout a následně byl admini možná i málo nestrnní, i já sám bych respektoval odmazání doplnění mé otázky.
Kaji se a příště se budu snažit vyvarovat podobných kontroverzních nadsázek, kde může snadno dojít k nedorozumění nesprávným pochopením, za což tuto drobnou a neúmyslnou kolizi, považuji.
Pokud byste považovali za vhodné osobní doplnění a objasnění oběma vám zaslat na vaše maily, jsem připraven se obhájit a dopsat některá pozadí.
Vaši reakci očekávám zde, byť mám na oba kontakty. U arygnoca, který má sám na profilu proklamaci, že je rejpal a cynik, očekávám tedy i určité pochopení a shovívavost.

anonym

Ještě malý post dovětek, při mé nedávné inauguraci na bronz na slovenské mutaci, jsem v poděkování zmínil postoj vůči Slovákům na českých Odpovědích, viz odkaz níže.

http://www.od­povede.sk/otaz­ky/led-jak-jste-predpokladala-rychlikem-se-stal-dr-axl-a-ziskal-bronz-pripojite-se-ke-gratulaci

led

Zo skúsenosti viem, že niektoré intelektuálske narážky a tie u Cimermana sú časté, aj veľa ľudí z jeho blízkeho okolia nepochopí v ich správnom význame. Mohla by som menovať radu českých i slovenských umelcov s ich narážkami a reakciami na ne.
Čo je vhodné vmramorovej budove, nemusí byť vhodné na zelenej lúke.
No stačí moralizovania. Čo bolo, bolo. Terazky som…

arygnoc

okej.

hoci mám stále pocit, že to odvolávanie sa na cimrmana je iba konštrukcia, ale … okej.

poučenie ako pre mňa, asi aj pre ostatných – opatrne voliť slová, pokiaľ sa má jednať (i čoby len pokus) o humor.

hodne zdaru.

ad odpovede.sk: z radosťou som ti ku bronzu pogratuloval, samému sa mi tam moc nedarí – asi preto, že tam ani moc nechodím.

led

Dr.Axel,
nerozumiem „vyhecovala slovenský šovinismus, který číhá na šanci, jak zpražit nějakého Čecha, který se jakkoliv liší nebo dokonce vyčnívá.“
Čo tým chcel básnik povedať?

anonym

Stačí nahlédnout do cimrmanologie – součástí kulišárny může být i jinotaj určený zasvěceným či naopak umožňující mnohostranný výklad. Nikdo nebyl jmenován a každý si může přebrat podle svého.
Také by se dalo dovodit, že nikdo další se netáže, takže zřejmě po úvaze pochopil. Cimrman je produktem české mentality, ne vždy je chápán lidmi s odlišnou kulturou a bez historické zkušeností národa, coby pravidelného terče okupací sousedících silnějších mocností.

arygnoc

označit někoho za šovinistu jenom proto, že vás upozorní na gramatickou chybu (slušně, přízvukuji) a pak se vymlouvat na cimrmana?
co to zkoušíte?

led

V tom prípade ťa budem musieť „spražit“. Nie je dobré podceňovať ľudí „s odlišnou kulturou“.
Moja otázka: „Čo tým chcel básnik povedať?“ ale nebola zodpovedaná. Myslela som si, ak nerozumiem a opýtam sa, dostanem odpoveď, prípadne odkaz, ktorý mi to vysvetlí. Tvárim sa, že druhý odstavec tvojej odpovedi som nečítala…

led

Táto moja pripomienka je adresovaná Dr.Axlovi.
Ak to nebolo rozumieť

kapka

Dr.Axle, měl jste to nechat být a zarputile tvrdit, že se opravdu jedná o hypostezky, tedy stezky pro diabetiky, kteří zde najdou rychlou pomoc, pokud se dostanou do „hypo“ stavu.
Informace by byla o něco málo věrohodnější, než že je někde první koňská stezka, to je totiž poměrně stará záležitost, věřte koňačce. Možná je to jen nějaké nedorozumění. Zdroj?

Odpověď Arygnoce je kde?

arygnoc

zmazána. ne mnou.

led

Zjavne arygnocová odpoveď niekomu prekážala. Nebolo tam nič proti kodexu. Ak ju nezrušil on sám, podľa mňa bola zrušená neoprávnene.

arygnoc

dohle mi došlo e-mailem (a naštvalo):

Vaše odpověď:

překvapila mně spíše vaše neznalost mezi „hipo-“ a „hypo-“.

viz. http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=hi­po-&book=h

byla smazána administrátorem z důvodu: Nevhodný obsah (porušení kodexu – např. vulgarity, urážky apod.).
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.

Odpovědi.cz

kapka

Také myslím, že byla smazána neoprávněně.

vagra

Jen pro Arygnoce – Nedá mi to, musím Vám napsat svůj názor.
Dr.Axl v doplnění otázky a následné diskuzi o své gramatické chybě, mi jen potvrdil můj názor, který jsem si na něj udělal už dávno.
Zdůrazňuji, že jde o můj, soukromý názor a může se lišit v nepatrných detailech, od skutečnosti. 🙂
Bezpochyby jde o člověka se značným seběvědomím, který se, snad díky tomuto hypersebevědomí , není schopen zcela jednoduše přiznat k chybě a bez zbytečné "omáčky"se za chybu jednoduše omluvit.
Díky této vlastnosti, se mi jeho obsáhlé vysvětlení, že nejde o jeho chybu, ale že jde vlastně o chyták, nadsázku, ironickou mystifikaci, či dokonce o kulišárnu a skrytou provokaci, zdá být značně ironické, zejména ve spojitosti s poznámkou o slovenském šovinismu. Tím to dorazil.
Svoji nekritickou sebestřednost nakonec potvrdil tím, že se sám pasoval na člověka který, myšleno zřejmě na Odpovědích, nad ostatní vyčnívá.
V této souvislosti mě napadají dvě otázky:

  1. „Opravdu nad nás vyčnívá?“
  2. „Kterou částí těla?“ …:-)

„Howgh.“

arygnoc

howg (souhlas)
k tomu i moje (zmazaná reakce směrovala).
ale – co už – admin je náš bůh (na koho podnět???).