Hynaisova opona?

Je na rubu slavné Hynaisovy opony v Národním divadle nějaký nápis? Pakliže ano, tak jaký?

Nejlepší odpověď
annas

V roce 1921 na rub Hynaisovy opony napsal člen jevištního personálu Klobouk dolů! Ale není to myšleno jako pocta hercům. Technika štvalo, že režisér, nejspíš Karel H. Hilar, na jevišti chodil v klobouku a nectil tak tradici, že se na jevišti ND smeká.

Nevěděla jsem, ale poučila jsem se.

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-domaci/157428/u­plynulo-130-let-od-pozaru-co-o-narodnim-divadle-nevite.html

led

Smekám, to jsem neznala :)