bubukaa

hydrogenuhličitan sodný

Četla jsem si složení nějakých bonbonů a našla jsem tam že obsahují hydrogenuhličitan sodný, co to je a na co je v bonbonech ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to lidově jedlá soda. Bývá většinou v šumivých bonbónech, nebo rozpustných ve vodě. Způsobuje to napěňování (šumění) s nějakou kyselinou, většinou s kyselinou citronovou.

Další odpovědi
Drap

Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3 je jedlá soda. Je hlavní složkou všech kypřících a šumivých prášků. Používá se, mimo jiné, k neutralizci překyselení žaludku, pálení žáhy a pod.