tom004

Hurá do Dynína pro nějakou tu pipku.

To jsme vážně tak praštěnej národ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,začnou lidi chovat slepice na panelákových balkonech a hned jim bude líp než jak si přeje Unie.Tedy-těm slepicím.Nikdy jsem nechápala když se rozneslo,že bude zdražený benzín,ty fronty u pump.Koupím jednou plnou a pak roky budu stejně jezdit za vyšší cenu.Hodiny strávené v ponižující frontě na slepice bych věnovala něčemu,co mi přinese nějaký zisk a za to si koupím vejce i kdyby měla stát i víc.Bez starostí,hoven a atd.Navíc u prodeje tzv.„vynesených“ slepic je efekt snášení vajec nejistý.Jedná se o slepice,které ne vždy a v optimální době jsou schopné se z koncentráku vzpamatovat a znovu začít snášet vejce ve zzcela odlišných podmínkách chovu.:D

Další odpovědi
Damiana

My máme pět slepic už asi tři roky. Pravidelně nás „zásobují“ žluťoučkými vajíčky – akorát ke spotřebě – a jsou to přesně ty bývalé chudinky z „koncentráku“. Ale u nás se teď mají dobře a snášejí lépe, než ty, které jsme měli dřív (od kuřic). Asi trénink?
Tak vypasené a bojovné slépky se jen tak nevidí – jsou asi přesvědčené o tom, že jsou snad orli, nebo co?
Ocenila jsem jejich šestý smysl. Jakmile vejce zdražila, začaly snášet jako divé. 🙂