denca21

Humanitní, nebo přírodovědné gymnázium?

Zdravim, chtěla bych v budoucnu dělat medicínu- konkrétně zubařinu..Je lepší jít na gymnázium přírodovědně, nebo humanitně zameřené? Moc nemusím dějepis a tak a přijde mi to na medicínu zbytečné, ale zase matematika a podobné předměty mi nejdou.. Chtěla bych jít na gymnázium Arabská, ale obecně zaměřené gymnázium to není.. Je dobré jako 2. volbu z 9. třídy si zvolit zdravotní lyceum?

Nejlepší odpověď
anonym

Rozhodně – chceš-li studovat medicímu, běž na přírodovědné…!
😉
Jinak ti bude chybět chemie, fyzika i ta matematika…
___
Zdravotní lyceum je pro studium na VŠ (obvykle) horší volbou, než gymnázium.

Další odpovědi
Agneta

Tak určitě né humanitní :D
Tam jsou hlavně cizí jazyky, což zase já považuji za nejdůležitější, jenže já se nechci hrabat lidem v „hubách“ : DDD