einstein

Hudba z Avataru.

Potřeboval bych poradit. Nemáte nebo neznáte seznam všech písní z filmu Avatar? moc by mi to momohlo. děkuji předem za odpověď

Nejlepší odpověď
Natee

Pamatuji si jednu – I see you od Celine Dion.

Další odpovědi
chudst

Ze soundtracku:

  • James Horner – “You Don’t Dream in Cryo….” (track length: 6:09 minutes)
  • James Horner – Jake enters his avatar world (5:24)
  • James Horner – Pure spirits of the forest (8:49)
  • James Horner – The bioluminescence of the night (3:37)
  • James Horner – Becoming one of “The People” Becoming one with Neytiri (7:43)
  • James Horner – Climbing up “Iknimaya – The Path to Heaven” (3:18)
  • James Horner – Jake’s first flight (4:49)
  • James Horner – Scorched earth (3:32)
  • James Horner – Quaritch (5:01)
  • James Horner – The destruction of Hometree (6:47)
  • James Horner – Shutting down Grace’s lab (2:47)
  • James Horner – Gathering all the Na’vi clans for battle (5:14)
  • James Horner – War (11:21)
  • (*) Leona Lewis – I See You (Main Theme from Avatar) (4:20)

anonym

soundtrack: http://www.uloz­.to/3961178/a­vatar-soundtrack-rar