Avatar uživatele
tralalak

Hučení auta při puštění plynu v 60 – 80 km/h. Čím by to mohlo být?

Dobrý den ,
Při rychlosti cca 60 – 80 km/h pokud pustím plyn auto začně hučet, když přidám plyn
nebo mačknu spojku hučení ustane. Už jsem načetl a získal nějaké informace že y to mohla být dvouhmota nebo něco ze spojky , nebo poloosa. Ale byl bych rád kdyby měl někdo ještě jiné zkušenosti nebo nápady co by to mohlo být :) auto má najeto 172 tkm a jde o focus :) děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3182 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NexDroid

Dvouhmota

Dvouhmota – dvouhmotový setrvačník, to je jen pro mosoje.

Závad může být několik, odkud jde hučení? Nemůže to být jenom hučení vzduchu okolo auta? Nejde to hučení z klimatizace? Setrvačník to být může, ale to by se hučení ozývalo pořád nezávisle na rychlosti. Při jízdě PO ROVINCE zkuste vypnout motor. Potom zkuste vyřadit při vyplém motoru. Pokud hučí při vyplém motoru a zařazeném stupni, může to být setrvačník, geometrie, poloosa. Jestli se ozývá hučení při vyplém motoru a zažazeném neutrálu, určitě to nebude setrvačník, protože ten je vklidu, pak zbývá pouze poloosa, vadná geometrie, nebo hučení vzduchu :). Dávejte si však pozor, při vypnutém motoru nefunguje servo a posilovač brzd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Dvouhmota

Nevím co je dvojhmota, ale typuji na převodovku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

poloosa

mám jedničkového Focuse a pamatuji, že mi kdysi něco hučelo při rychlosti kolem 80tky a bylo to pravou poloosou. koupil jsem výměnou repasovanou a vše ok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1964 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek