Mortin

Hubnutí – jak s tím začít ?

Ahoj , je mi 12 a příští rok jedeme se školou do chorvatska … No jde mi o to že si příjdu tlustý , měřím 152 cm a vážím 55 kg.. Už týden dělám 30 sklapovaček , 20 dřepů a 10 kliků .. Je to dobrý začátek ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

predne – nehubnite, zmeňte životný štýl.

to znamená – nejedzte z nudy, z dlhej chvíle, najmä nejedzte „len tak“ – pri tv, počítači.

jedzte iba pravidelne – nie napr. s partiou v mekáči po škole (a obede, samozrejme), vyhýbajte sa sladeným nápojom (včítane údajne bez cukru a energy drinkov), fastfoodovým špecialitám (najmä hranolky, chipsy, a vôbec tie smaženiny na prepálenom tuku), sladkostiam (nahraďte ovocím), bielemu pečivu (i chlebu).

štíhla postava sa dá udržať iba životným štýlom, ak budete sedieť pred počítačom 12 hodín denne a kŕmiť sa fastfoodom, na vašej postave sa to prejaví.

:-Q

Další odpovědi
anonym

Cokoliv je lepší, než se válet u tv, můžeš cvičit, jezdit na kole, plavat, prostě cokoliv, u čeho se hýbeš, přestaň jíst smažené, pečené, víc ovoce a zeleniny (syrové), míň pečiva, hodně vody a budeš fešák už v prosinci, i když ta váha není až tak tragická

anonym

Mno – domluv se s tělocvikářem nebo třeba trenérem ve fitku – co cvičit, kolikrát a jak.
Je mi sice jasné, že tě znají úplně všichni na celém světě – ale, jako naschvál, zrovna na tomto webu tě nezná nikdo…
:-O
___
A hele – co myslíš, mám cvičit s tou činkou, kterou mám vlevo a nebo s tou, kterou mám vpravo?? – která je pro mne lepší???

setapouch

PŘEDNĚ!!! nevím a nechci zjišťovat, jaká je tvá optimální váha. Za druhé, chlap nemůže být tlustý, může být leda udělaný. A za třetí, jednodušší, než cvičit, je jíst jen nezbytené.

Verona14

je to dobrý začátek a postupně si jich přidávej víc, hlavně jez zdravě a hodně pij (čistou vodu). A zkus přidat taky běhání, jízdu na kole, skoky přeš švihadlo, atd. A hlavně vydrž, protože třeba za týden\měsíc budeš mít cvičení a jídla plné zuby ale hlavně nepolevuj. A měj alespon jeden den v týdnu na odpočinek. Přeju ti abys to zvládl :)

Patrik3105

Ahoj,–-Hubnutí jako takové není na krátkou dobu. Chce to čas a trpělivost. Ale psychika v tom také má své. Někdo jí ze stresu, ze špatné nálady, a pod.. Takže nejlepší bude se nad sebou zamyslet. Ale ted k tomu hudnutí.. Za 1. Motivace- urči si cíl, a zkus si představit jak chceš vypadat a za tím jsi jdi. Za 2.Jídelníček!- jídelníček určuje jak vypadáš, je to jen v jídle, osobní zkušenost mám takovou že jsem schodil přes 13 kg, měl jsem ten samý problém také ve 12 letech., ted ale zpět k věci, hodilo by se kdyby jsi mi napsal tvůj denní jídelníček a pak s tím něco uděláme, hodí se jít pravidelně po malých množství až 5× denně. chápu že ve tvém věku je težké si to určit, když nakupují rodiče. Proto je dobré si s nima promluvit o zdravějším jídel s minimálním množství sladkostí a tučných věcí, na druhou stranu jsi ve vývinu takže cukr přijímat musím, ale v menším množství. Také se podívej na potravinovou pyramidu. Za 3. Samotný trénink- ten je libovolný podle schopností cvičícího, ale mohl by ti pomoct nějaký vzor( jen přehodíš čísla(opakování) u cviků) ::: 10 kliků pausa(1min)10 kliků pausa(1min) 8kliků pausa(1min) 6 kliků pausa(1min) a postupně snižovat podle schopností. Dále 20 dřepů pausa(2min) 20dřepů pausa(2min) 15 dřepů pausa(2 min) a postupně snižovat. Běh- 100m(sprint) pausa(3min) a takhle třeba 4× opakovat.Tělesná hmotnost se snižuje tím že tělu dáš záhul a ono si pak bere energii s tuků ale i se svalů(a na to si dávej pozor!! jez bílkoviny! (jogurt,mléko,maso atd.) na 1.kg tělesné váhy je 0,8 až 1,2g bílkoviny přibližně, tak si to spočítej,) když ale dodáš bíloviny svalům tak pak si tělo bere tuk. a to je tvůj cíl. Také hodně pij vodu!(čistou) (na 15kg tělesné váhy je asi 1litr vody)
Doufám že to pochopíš,protože hubnutí se zdá být jednoduché–ono taky je– ale musíš o tom něco málo vědět aby si naopak tělu neuškodil, Zdravím a doufám že ti to pomůže :)