http://www.son­gstube.net/vi­deo.php?title=Hap­py%20Xmas%20(War%20Is%20­Over)&artistid=7800&ar­tist=John%20Len­non&id=32086

Vzpoměl si někdo, že dnes je výročí (+8.12.1980) vraždy Johna Lennona? Vzpomete si vy starší, kde a za jakých okolností vás zastihla zpráva o jeho úmrtí? Co pro vás, mladší John Lennon znamená ( pokud vůbec něco)? Byl nejenom členem Beatles, autorem mnoha nezapomenutelných a stále aktuálních hitů, ale i bojovníkem za lidská práva a svérázným filozofem. Mnoho jeho citátů zlidovělo. Já oblibuji tento: „Kdo není ve dvaceti letech komunistou ten nemá srdce, kdo je komunistou ve třiceti ten nemá rozum.“

Nejlepší odpověď
Bedy

Ačkoliv jsem mladej, tak jsem si vzpoměl – dokonce i v jendé otázce, která byla položena včera – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-rikate-na-hudebni-skupinu-one-direction

Viděl jsem film Imagine, který mapoval vlastně jeho kariéru, s jeho názorymůžu souhlasit, žel ale ne s formou – tisková konference v posteli, apod. není zrovna nejlepší volba. Nicméně John Lennon byl výborný umělec, který svět obohatil s spoustu věcí – budiž příkladem i právě písnička Happy Christmas – war is over či Imagine, která se snad stala nejlepší písní 20. století a nebo vůbec Beatles, to prostě klasika…

Další odpovědi
Damiana

Nedávno jsem o něm na Filmboxu viděla zajímavý dokument: Lennon vs. Amerika. Vyplynulo z toho, že to byl docela prudič, který moc neakceptoval jiný názor než svůj a lidi dost rád ztrapňoval, byl mužem dvou tváří, liboval si v luxusu, zaímco navenek jím pohrdal. Ať je to jak je to, mě to je ale jedno, já ho měla ráda. Ačkoliv době, kdy zemřel, jsem ještě chodila do školky, posléze jsem měla dost času se s jeho tvorbou seznámit. Naši dost poslouchali Beatles (mezi jiným), já je mám ráda dodnes. Pro mě je to výborný hudebník, skvělý básník a jistě i člověk citlivý a inteligentní – protože jinak by z něho něco tak zásadního „nevylezlo“.
A líbí se mi tento jeho citát:
„Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.“

panxnotdead

Vzpomněl jsem si.. i na smrt Mercuryho a to je mi 15, mně se prostě líbí tyhle starý kapely, protože maj tu nejkvalitnější hudbu a Lennon byl jeden z největších borců

briketka10

studovala jsem v Praze a téměř denně jsem chodila okolo jeho pomníčku, za svým klukem tam bylo francouzské velvyslanectví a na něm byla jeho fotografie a turisté tam pokládali květiny..bylo tam spousta krásných citátů, jak v češtině i v cizích jazycich
dlouho jsem tam nebyla, tak nevím jestli ten pomník ještě existuje..
Doplňuji:
vzpomněla jsem si, že byl přestříkán „někdo“ se o to pěčlivě postaral,
ale on se objevil znovu na tom samým místě i s tou stejnou fotkou :))

anonym

No jéje, to byl kultovní fenomém předznamenávající boom beatu i u nás.
V podstatě se tehdejší mladá generace dělila na příznivce a vyznavače Beatles a Rolling stones.
Jinak do tililu nelze vkládat link přímo, neb se prioritně otevírá na serveru Odpovědi.
Buď je nutno na samostatnou řádku nebo ještě lépe do netučné tabulky vlastního textu.
Vkládám funkční nápravu do zdroje:

Zdroj: http://www.son­gstube.net/vi­deo.php?title=Hap­py%20Xmas%20(War%20Is%20­Over)&artistid=7800&ar­tist=John%20Len­non&id=32086

beer

Jasně. Byli jsme kdesi na školení a kdosi přišel s tou smutnou zprávou. Mne, coby „batlesáka“ (Beatles jsou mé mládí) se to velmi dotklo a nebyl jsem sám. Bylo nám jasno, že odešel ten nej hudebník, zpěvák a věčný rebel, náš vzor..
Skladbu So This Is Christmas mám i v mobilu a navíc ji pouužívám jako mp3 zvuk příchozích hovorů ))
Doplňuji:
No a až jednou zdechnu, a pokud se mně někdo postará o funus, chtěl bych já, smrtelník, rozloučení skladbou právě nesmrtelných Beatles. A třeba zrovna So This Is Christmas ))