shutdown

html – nezobrazuje se obrázek

Toto je obyčejný text psaný v PSPadu, je v něm pouze background-image. Image mám hned vedle souboru, jmenuje se stejně, ale přesto se mi zobrazuje jen prázdná bílá stránka bez pozadí. Proč?
<!DOCTYPE HTML PUBLIC „-W3CDTD HTML 4.01 Transiti­onal//EN“>
<html>
<head>
<meta http-equiv=„content-type“ content=„text/html; charset=UTF-8“>
<style>
background-image:url(„adam­.jpg“);
</style>
</head>
<body>
text
</body>
</html>
Prosím, kde je chyba?

Nejlepší odpověď
Melkor

Ahoj, pokud máš takovýto zápis, kde u style píšeš kód pro zobrazení backgroundu tak musíš změnit:

  1. background- image na background-image !Bez mezery!
  2. adam. jpg na adam.jpg !Bez mezery!
  3. Musíš říci pomocí kódu prohlížeči, kde chceš mít to pozadí – pokud přes celou stránku, tak musíš napsat, že tento kód je pro „body“

Tady je opravený kód který funguje:

<style>
body{background-image: url(„adam.jpg“);}
</style>

Další odpovědi
Hykam

místo toho url musí být cesta k obrázku, buď absolutní
<body background=„http//ww­w.nejakyweb.cz/po­zadi.gif“ >

nebo relativní, přičemž obrázek na pozadí musí být ve stejné složce jako index
<body background=„po­zadi.gif“ >

nebo v podsložce
<body background=„o­brazky/pozadi­.gif“ >

http://www.jak­psatweb.cz/po­zadi.html

Emefej

Možností, jak vložit obrázek na pozadí libovolného elementu stránky je celá řada. Z mnoha důvodů, které zde nechci vypisovat, je nejlepší použít kakádové styly, tzn. soubory *.css. Do hlavičky html stránky, tj mezi tagy <head> a </head> vlož tento řádek:

<link rel=„stylesheet“ type=„text/css“ href=„styl.css“>

Potom si v PSPadu vytvoř nový soubor, který pojmenuješ styl.css a do něj vlož toto

body {background: url(adam.jpg)}