FlAsh_7

Vyplatí se v dnešní době učit Python, nebo HTML?

Dobrý den, o který z těchto jazyků je dnes větší zájem?

Odpovědi
dubraro

Vyplatí se učit Python i HTML. Obě platformy se často nasazují společně.

anonym

Srovnáváš nesrovnatelné. Ty jazyky nejsou určeny je stejnému účelu a často se vyplatí umět oba dva.

HTML je jen značkovací jazyk popisující semantiku dokumentu.

PYTHON je plnohodnotný programovací jazyk, ve kterém můžeš tvořit multiplatformní interpretované skripty, kompilované aplikace a to včetně případného grafického uživatelského rozhraní.

Obojí je každopádně velmi hojně používáno v praxi takže znalost obojího má smysl. Samy o sobě ale rozhodně nestačí. Pokud například umíš HTML ale už neumíš CSS nebo JAVASCRIPT, tak je to ti jako front-endovému webovému vývojáři naprosto k ničemu, HTML je jen jedním z mnoha nutných jazyků které k ovládnutí frontendového vývoje potřebuješ 🙂

aliendrone

Nejdřív si ujasni, co to je (a k ČEMU), abys nemusel psát takový dotaz. Jinak obecně zaměstnavatelé raději preferují HTML (ve smyslu, že „konečně někdo ve firmě se jim bude starat o webové stránky“), ale OPRAVDU dobrý programátor (třeba v Pythonu) prozměnu zase může v nějaké softwarové společnosti brát lepší peníze. Znovu opakuji – platí to OBECNĚ, realita je případ od případu.

Arne1

Oboje. každé je k něčemu jinému. Je vidět, že jsi naprostý laik co se týká počítačů (tj. BFU) – jinak by ses takhle neptal.

anonym

každopádně pokud k jednomu nebo druhému budeš mít nějaké dotazy klidně se ptej tady 🙂 alespoň tu v těch dotazech nebude panovat taková příšerná míra obecnosti a bezúčelnosti 🙂

anonym

navíc frontendový vývoj se už před lety posunul od základních HTML/CSS/JS směrem k preprocesovaným ANGULAR/SCSS/TY­PESCRIPT například takže i toto je vhodné zohlednit

anonym

HTML/CSS/JS+JQUERY to už je dnes stará škola. Nestačí to. REACT nebo ANGULAR nebo VUE, na to se zameř spíš. Bez toho se pokročilejší web aplikace už dnes dělají hodně blbě a neefektivně.

anonym

HTML je pak u výše zmíněných tří frameworků jen malou podmnožinou robusní šablonovací vrstvy.

aliendrone

Mno já nevím, sám jsem stará škola, ale nějak si nedovedu představit, že znalost HTML a CSS „je zastaralá podmnožina“. ;)

Můžeš mi ukázat nějaký web, který je vytvořen BEZ tagů HTML a CSS? ;) :)

Spíš bych to přirovnal k podobnému přechodu, jako když se přešlo z přímého vkládání na CSS, tedy ulehčení a zefektivnění jen s tím rozdílem, že jde o luxusnější scriptování. Tím však HTML nezaniklo, pořád je to ZÁKLAD. Ostatně takových prorctví o „konci přežilého HTML“ v souvislosti např. s xhtml, flashem nebo s xls jsem už četl – a KDE jsou vlci? ;) :)