(ne)ználek

Hrubá mzda a daň

Chci se zeptat, prý od roku 2012 ( údajně už od r.2011 ) platí pry nějaká hranice, že když dosáhnu určitého přijmu, budu mít vyšší daň, takže bylo mi řečeno, že do 24.700kč budu mít menší daň, ale jakmile by to bylo 24.701kč, budu mít už tu daň o něco vyšší, chci se tedy zeptat, jak to je, měsíční plat mívám kolem 30.000kč a daň ztoho platím 8tisíc vč. všech dalších věcí kolem toho.

Nejlepší odpověď
beer

Tady si to můžeš vypočítat podle nového, údaje přepiš:
http://kalkulac­ky.idnes.cz/cr_kal­kulator-ciste-mzdy-2012.php