Lucimia

Hrozné, že? 🙂

Dnes nám primář porodník říkal o národu, kde prý v historii, když žena začala rodit, vykopali jámu v hlíně, kde pak žena zůstala sama po celý porod. Když se do 3 dnů žena s mimčem nevrátila, přišli k té jámě a stačilo už jenom zahrnout hlínou. :-/
Fakt hrozné že? Neumím si představit pocity té rodičky.

Nejlepší odpověď
ten který je

To musí být ale mílý porodník…

Další odpovědi
Nuk nuk

Hrozné to je – tedy z pohledu humanitně smýšlejícího civilizovaného člověka. Nechtěla bych být na místě takové ženy, ale ani na místě těch, kdo jí měli za úkol zahrabat.
Na druhou stranu, je otázka, jakou měli jinou možnost. Ono to trochu souvisí s tématem Vaší předchozí otázky.
Císařský řez je výborný objev lékařské vědy a v mnoha případech může být lidstvo vděčné, že něco takového máme, a že máme spoustu dalších možností, jak rodičkám a miminkům zachránit život. V případě těžkého, komplikovaného porodu nemusíme své blízké pohřbívat, protože bzchom jim nemohli pomoci. Ti lidé z toho národa něviděli nejspíš jiné východisko, věděli, pokud už tedy nebyli oba mrtví, že matka i dítě stejně zemřou.

ReHu

V dávné historii je zcela jistě víc podobných příběhů. Naštěstí už je ta doba dááávno pryč.

panenka

Je to opravdu hrozné nechce se mi tomu ani věřit co jsem si ted přečetla. I když moje Babička mi vykládala jaké to bylo za nich a jaké je to ted,jsem ráda že jsem se narodila v době kdy už nic takového neexistuje.

oskar

To jsou věci,uplně mě přechazi mraz po zadech.