MirKop

Hrozně mě bolí klouby na rukou ( na prstech), křupou mi, neví někdo čím to může být?

Doktor tvrdí že je to normální, ale mě se to nezdá… ( věk: 13 let)
Doplňuji:
nepřetěžovat..... To vysvětlujte mojí učitelce tělocviku…

Nejlepší odpověď
Banán88

tzv podtlakovy kloubni fenomen.. rostes a vyvijis se, zatim bud klidna.. ale prevence sdelovat lekari neskodi ;)

Další odpovědi
marci1

Mělo by to být normální. Podobný dotaz a odpověď lékaře :
„Ne vždy se jedná o chorobnou záležitost. Dosti často se jedná jen o poodtlakový zvukový fenomen. Pokud jsou případné bolesti, změny na kloubech, je třeba pomýšlet na potíž s kloubní chrupavkou, t.zv. chondropatii mladistvých. V tom případě by bylo vhodné vyšetření u revmatologa, který by kromě svého vyšetření provedl vyšetření i krevních testů. Jinak se doporučuje klouby nepřetěžovat.Stav se během dospívání bude ještě měnit.“

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/lupani-v-kloubech-48760