arygnoc

Hrozia nám pouličné nepokoje …

pri návrate (ne)populárneho politika k moci podobne, ako tomu je v Rusku?
Ako by to vyzeralo, keby bol za prezidenta zvolený Zeman?
Alebo znova Klaus (teoreticky, samozrejme), nechali by sme si stále na hlavu kakať cisárske múdrosti?
Alebo ktokoľvek iný, kto nie je moc populárny (páni typu Kalousek, Gross, Bárta, Čunek a mnohí iní mi iste prepáčia)?
Alebo by sme fakt vyšli do ulíc?

Európou hýbu rozhodnutia más proti politikom (Francúzsko, Grécko, Španielsko, niečo málo v Británii, relikty ZSSR, …), len my veselo švejkujeme ďalej…

Nejlepší odpověď
anonym

Řekla bych, že hrozí. Jsme sice národ „švejkující“ s „holubičí povahou“, ale také v sobě máme jistou dávku hrdosti, energie a v poslední době i zoufalství. Politici jaksi zapomínají na své předvolební sliby a programy. Volit není koho, protože v parlamentě působí kromě snah politických stran hlavně lobisté (což je pravděpodobně nejhorší nešvar dnešní pollitiky).
Do těch ulic budeme muset vyrazit, abychom vůbec našli někoho, koho by se zvolit dalo.
Je třeba si uvědomit, že nepokoje se již nějaký čas projevují. Věřit sdělovacím prostředkům se nedá, takže procento účasti a množství osob nepokojů se účastnících bude velmi pravděpodobně jiné, než se můžeme doslechnout v rozhlase, či televizi. Naše sdělovací prostředky nás informují jen o tom, co se z vůle našich politiků dovědět „máme“.
V EU je plno stávek a demonstrací, ale to se jaksi někomu nehodí do plánu, abychom to my občané věděli, tak se o tom u nás raději mlčí.
Zřejmě to bude naším „nezávislým tiskem“ a právem občanů na informace.

Další odpovědi
mosoj

Pokud bude přímá volba prezidenta a lidé si Zemana zvolí. Tak proti komu chceš vést demonstraci?
Protesty veď proti svým poslancům, ti to všechno schvalují !!

dudu

Určitě ano, a sice jako reakce na chování cikánů a podobné verbeže v některých regionech republiky. Jestliže zákonné prostředky státu nezabrání tomu, aby za bílého dne byli napadáni a biti nejen dospělí, ale hlavně naše děti až tak, že panuje obava jejich volného pohybu a hraní si na ulici, pak vbrzku nezbude majoritě, než do svých rukou převzít tzv. moc výkonnou.
Máte-li však na mysli impulsy ekonomického charakteru k nepokojům, tak prosím vězte, že tyto zatím ani náhodou nehrozí a vláda se jich nemusí obávat. Probíhají turnaje v hokeji, blíží se prázdniny, bude fotbal a připravuje se upoutání pozornosti národa při volbě prezidenta.....