Hrozi vykon trestu odnětí svobody??

Dobry den chtela bych se zeptat,muj kamarad dostal pred rokem podminku na 18 mesicu,jinak odneti svobody na 1 rok!!! za podilnictvi z kradeže!! podminka mu bezi do 7/2011!! a v te podmince Křivě vypovedel u soudu a soud proti němu zahajil trestni stihani za krive obvineni!a pred mesicem mel autonehodu,nikdy nevlastnil ridicsky prukaz a mel 2,48 promile alokoholu!!! Za rizeni pod navykovou latkou mu už soud ulozil trest obecne prospesne prace!! Co se bude dit dal kdyz podminku stale ma!! dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

ANO, nepochybně mu ta podmínka bude ´proměněna´ na nepodmíněný trest.

Zmiňovanými TŘEMI protiprávními skutky, z nichž se ve dvou případech jednalo o trestné činy (křivá výpověď a řízení pod vlivem alkoholi) a v jednom případě to byl přestupek (řízení bez ŘP) se váš kamarád na 100% v podmínce tzv. NEOSVĚDČIL… a nevím jaká polehčující okolnost by musela nastat, aby soud nerozhodnul o nepodmíněném trestu.
Doplňuji:
To Mili@:
…ale na tento názor se vás pisatelka dotazu vůbec neptala, tak proč to sem pletete.

Další odpovědi
Mili @

prima kamarád…!
Doplňuji:
No pletu to tu proto, že takového člověka bych za kamaráda nechtěla…
A nejsem soudce ani advokát, takže nic profesionálního k tomu nemůžu říct,
jen mi je líto toho anonyma.....

standa

…v takovém případě na otázku neodpovídejte a svůj názor či připomínku uveďte sem do diskuze 🙂