Daniel16

Hrozí rozšíření občanské války na Ukrajině do ČR?

Nejlepší odpověď
mosoj

Rusové jasně dali najevo kde je červená čára a tu si uhájí kdyby se EU a USA postavily i se Zaorálkem na hlavu. V ČR to není. USA je zcela bezmocné. Jedině vojensky napadnout Rusko. Jak by to dopadlo ví ale moc dobře.

Další odpovědi
badisko

jasne vsichni ukrajinci …co robi v CR vyrazi valcit do ulic …u tede budou zitra rano v 9;00 hod

setapouch

Ne, v žádném případě. Ruské ZILy totiž nesplňují evropské emisní limity a jejich vstup na území EU je tak naprosto vyloučen.
Rusko si bude brát zpět malé státy, ale do otevřeného konfliktu se členy NATO nepůjde.

Quimby

Občasnké valky ne, ale jak to celé dopadne se nedá odhadovat.
Nikdo netušil, že někdo sestřelí letadlo, může se stát něco podobného a můžem tu mít další válku.

da ny

To vůbec nehrozí :)
Je velmi zajímavé slyšet některé názory na situaci a dění na Ukrajině např. v Rozhlase 2, ČT 24 a 2 v čase, kdy u TV mnoho lidí nesedí.
Ještě zajímavější je mluvit s Ukrajinci (i Rusy) zde žijícími, podle toho s kým sympatizují a z jaké části Ukrajiny pocházejí… Zdá se, že zemi by mohlo prospět „rozdělení“.
Vypozorovala jsem větší náklonnost k ruské straně. Ti co žijí zde delší čas říkají a ví, že z EU Ukrajině zadarmo pečení holubi létat nebudou. „Tam“ netuší, co vše je může potkat. Vazby a závislost na Rusku přeťaté ostrým řezem – z toho mají zdejší Ukrajinci největší obavu.

Mirdas

Před Ruskem je nutné být vždy na pozoru.
Stačí co si obyvatelé tohoto rozpýnavého státu dovolují například v Karlových Varech a podobně.
Organizovaný zločin mají také zcela pod kontrolou a nejen u nás kde v čele jsou příslušníci proškolení v jejich armádě, nebo v tajných službách s vazbou na politiky současné Ruské vlády.
Jsou všude, všude dělají problémy, všude se snaží ovládnout dané prostředí.
Na Ukrajině se snažil svou agresivní politiku mezinárodně zlegalizovat a zda jim to projde, bude to Putinovcům stačit?

Dmitrij

Jasně že hrozí. My, rozpínaví putinovci, už máme všechny odpůrce Ruska v merku – až k Vám vlítneme, budeme je nutit chlastat vodku, hrát na balalajku a tančit kozáček s medvědy. To budou koukat!

setapouch

Místo malé jsem měl na mysli okolní. Ukrajina se nedá považovat za malou :) Ale dříve nebo později dojde k federalizaci (nebo něčemu podobnému) značné části s Ruskem.