Daniel16

Hrozí rozšíření eboly do ČR?

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě zanešení nemoci je velmi pravděpodobné.
Jiná otázka je šíření zde v republice.
Myslel jsem si že lidí od nás moc v západní Africe není, ale jaké bylo moje překvapení když jsem se dozvěděl že dokonce jeden můj příbuzný odtud předčasně odjel z dovolené. Měl tam být 14 dní a byl tam jen týden a uprchl jako ostatní. Problém byl vůbec sehnat letenku. Nyní trne po inkubační dobu. Ta je tři týdny.
Takže takovýmto úprkem, je zanešení nemoci do Evropy jenom otázka času.

Další odpovědi
bolak

Prosímtě nic nehrozí, potřebuješ si zklidnit nervy. Sedni si na pár hodin k televizi a zkoukni nějaký nějaký pěkný film, to tě uklidní.

Pár bych doporučil:

http://www.csfd­.cz/film/108699-virus-z-raje/
http://www.csfd­.cz/film/7232-smrtici-epidemie/strana-5/
http://www.csfd­.cz/film/76908-globalni-dopad/
http://www.csfd­.cz/film/94397-smrtici-selhani/

Funna

virus se přenáší podobně jako AIDS (sekret, sliny, krev – žádný přenos vzduchem) a navíc potřebuje mimořádně teplé počasí přes 30°, takže pokud se sem opravdu dostane, neměl by se nějak závratně rychle šířit a už vůbec tu nebude přežívat…

Agneta

No nebylo by to porvé, už tady párkrát byla ve středověku, a tenkrát se nazývala mor

www

Masivní rozšíření jako v zemi původu ve vyspělých státech nehrozí (hygiena+návy­ky,izolace nemocných ap.), ojedinělý výskyt/y se však i zde mohou vyskytnout.

Zdroj: Internet

suaeda

Nemoc se k nám samozřejmě může dostat. Dnes se hodně cestuje a uhlídat všechny lidi, kteří přijedou s ohrožených oblastí bude těžké. Předpokládám, že Bezpečnostní rada státu, která se nedávno sešla již určitě něco řeší, ale zatím to nedávají moc na vědomí, aby neděsili lidi. Na webu MZdr. je pár informací:
http://www.mzcr­.cz/Verejne/Vyh­ledavani.aspx?tex­t=ebola

Na druhou stranu jsme stát, který má zdravotnictví na dobré úrovni a pokud by se objevily nakažené osoby, tak by se vše řešilo podle připravených pandemických plánů daleko razantněji a úspěšněji než v Africe.

jjj123456789

Pokud sem nebudem vozit nemocné černoušky se smutnýma očima, tak ne.

pondělí

Před třiceti lety tvrdili,že AIDS,zůstane v Africe a nebude se šířit
Takže se můžeme těšit na další nelécitelnou nemoc,
Ale berme to normálně,jsme smrtelní,proto jsme sa vlastně narodili,
Takže co lékař napíše do našeho umrtního listu je nám pak už fuk

lota

Bojím se, že ano. Ale já jsem od přírody strašpytel.

bolak

gagaga: gaga, ty sis zrušila schránku? poslal jsem ti e-mail, ale hlásí to že už neexistuješ ☹

Agneta

jjj12345678 >>> tak žádný černoušky a žádný mešety? :DDD

bolak

Mrkni na ty filmy, zajímavý je že ve většině z nich se to taky šíří z Afriky :)