dust8

Hrozí při skákání na mini trampolíně uvnitř pokoje úraz o strop? Nebo je lepší mít jí venku?

Chtěl bych si jí pořídít, protože to pomáhá na imunitu a lymfu.

viz zdroj: http://www.pro-trampoline.eu/cz-kategorie_45023-0-skakani-je-nejen-zabavne-ale-i-zdrave.html

„Cvičení na malé trampolíně je nejlepší cestou k oběhu lymfatické tekutiny,“ praví autor doktor Samuel West. A dále říká: „Jestliže lymfatický systém správně cirkuluje, není prakticky možné onemocnět.“ Jak může cvičení na minitrampolíně zlepšit lymfatický systém? Lymfatický nebo imunitní systém cirkuluje lymfatickou tekutinou skrze mnoho arterií a žil a v nich se nacházejí chlopně, které vykonávají funkci jednosměrného ventilu. Cvičení na minitrampolíně mění tlak v tomto systému, otevírá a uzavírá chlopně.

Ve skutečnosti skákání na trampolíně zvyšuje tlak, který ty chlopně uzavírá, při výskoku tlak klesá a chlopně se otevírají. To pak dovoluje lymfě volně proudit. Aktivita výskoku a doskoku funguje také jako pumpa lymfatické tekutiny. Skákání na minitrampolině je nejlepší aktivitou na světě, která zlepšuje lymfatický systém. Je doporočováno pacientům s rakovinou, po chemoterapii či s lymfatickým otokem. Skákání na minitrampolíně pomáhá odstraňovat z těla jedy a toxiny. Asistuje při procesu zvýšené lymfatické drenáže.

Pixa: https://pixaba­y.com/cs/photos/skok-trampol%C3%ADna-hr%C3%A1t-z%C3%A1bava-1588094/

Na to obrázku vypadá jak kdyby ho to mělo katapultovat k sousedům nebo se mi to jen zdá?

Je třeba skákat s rozvahou?

Nejlepší odpověď
elkon

Tak tohle rozumně uvažujícího člověka nenapadne. To si rovnou můžeš uprostřed pokoje opékat buřty.

Další odpovědi
Dochy

Nevíme jak vysoké máš stropy. U standardní výšky cca 240cm bych se mydlil o strop a ani bych nemusel skákat…

Kryšpín

Záleží zda je v návodu uvedeno nepoužívejte v budovách neb místnostech s nízkým stropem, pokud to tam není uvedeno tak v jednom státě směrem na západ při úrazu neb rušení souseda lze se domáhat soudně náhrady a psychické újmy, a tím také poškození stropu nebo makovice.