lexx

Hrozí podle Vás

nový socialismus XXI.století ? starý model (ekonomicky) selhal a světový kapitapismus dodělává, hroutí se, to snad vidí každý (stávky, bouře, nepokoje, bankroty).
Bude to sranda když dějiny a historická situace potvrdí Marxův dogmat o nevyhnutelnosti zániku kapitalismu, všeobecké krizi a nové společnosti co do nás hustili na školách v hodinách M-L před rokem 1990. Jenomže, jak dál ? Existuje nějaká třetí cesta ? Nebo snad III.světová válka ?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/247407-komuniste-znovu-tvori-novy-svet-planuji-socialismus-21-stoleti.html

Nejlepší odpověď
jendahun

Když se tady vzpomínala ta evoluce…socialismus měl na svůj vývoj a doladění poměrně krátkou dobu,v poměru s kapitalismem před rokem 1948 a s kapitalismem na způsob současné pravice která se dostatečně předvedla za posledních dvacet let.Mám pocit,že se vracíme spíš do feudalismu – postupnou,nená­silnou a demokratickou cestou.Třeba se vrátíme časem do prvobytně pospolné společnosti a budeme se mlátit klacky,modelovat z hov.. Věstonickou Venuši,uctívat přírodní božstva a živit jenom jediného šamana.Teď je v tom nepoměr,kolik šamanů živíme.

Další odpovědi
rosinka

To je věc, na kterou jsem fakt taky zvědavá. Třeba se v roce 2012 začne rýsovat něco úplně nového,co tu ještě nebylo…,ale,že by byl nový socialismus,tomu nevěřím.

led

Dialektika prírody, dialektika spoločnosti
všetko sa vyvíja vo svetle evolúcie, na každej vývojovej ceste sa vinú aj slepé uličky, ktoré zanikajú v tme evolúcie.

Skúste si pozrieť: Giordano Bruno, Charles Robert Darwin, Friedrich Engels,
Klaus Hartmann, Georg Wilhelm Friedrich Hegel, Herakleitos,
Vladimír Iľjič Lenin, Karl Heinrich Marx,
Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling