Avatar uživatele
kazisvět

Hrozí nějaké riziko, pokud dcera nosí stříbrné náušnice?

Zdá se mi to nesmyslné, ale někteří lékaři údajně tvrdí, že stříbro v uších může poškodit zrak a zlato naopak zlepšit. Setkali jste se se stejným tvrzením, případně máte s dlouhodobým nošením stříbrných náušnic nějaké negativní zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4638 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Že bude chtít zlaté s drahokamenem

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Jediný problém může být, že stříbro podléhá atmosférickým vlivům a potu, takže může časem černat nebo ztrácet lesk (ale dá se zase snadno vyčistit). Ač se to nezdá, tak některé slitiny jsou odolnější, než čisté stříbro (ale zase můžou dělat jinou neplechu – někdo může být alergický na nikl nebo jiné součásti…)
Zlato a chirurgická ocel jsou spolehlivě bez problémů. Ale to jsou záležitosti čistě estetické – pochybuju, že by nošení jakýchkoliv šperků mohlo zlepšit nebo zhoršit zrak – pokud si je nepověsíš před oči :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Natee

Myslím, že se zrakem to nemá co dočinění, ale někteří lidé mají při dlouhodobém nošení stříbra v uších záněty a ušní dírky jim hnisají..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anci

Nehrozí,jen si je musí tak dvakrát do roka vyčistit, aby neměla zanícené ušní dírky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aloevera5

To slyším prvně. Určitě to bude nějaký nesmysl. Jediné, co je pravda, že někdy se stane, že při propíchnutí do určitého bodu se může zlepšit nebo zhoršit zrak. Ale nemělo by se jednat o propíchnutí ušního boltce, nýbrž o propíchnutí určitého místa chrupavky na uchu (zde se ale spíš už jedná o piercing.

Jinak ze své zkušenosti, já nosím stříbrné naušnice již 33 let, dírky pravidelně nečistím (stříbro mi nečerná) a vidím stále dobře :o)

Hlavně koupit opravdu stříbro. Často není stříbro jako stříbro (nýbrž směsice čehosi). Pokud máte obavy, kupte bílé zlato.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví