Nechápavé

Hrb na zádech…Jak odstranit?

Odpovědi
da ny

Ortopedie, Neurologie = RHB – Vojtova metoda (i na ZP ve zdravotnických zařízeních)

  • Dornova metoda a Breussovy masáže od dobrého fyzioterapeuta, za hotové.

Je to na delší čas.
Korzetizace bývá od pubertálního věku velmi neúčinná :(
Ortopedie – chirurgická terapie tj. operace (indikována lékařem).

bolak

Zkusit vymáčknout, když nezabere tak k lékaři. Prozatím nosit baťůžek ať neděsíš lidi.

da ny: všimla sis že RHB je přesmičkou slova HRB?

marci1

Především důslednou rehabilitací. Při vážnějších deformitách však může být i ztížené dýchání. Proto jsou nutná režimová opatření, která zahrnují pravidelnou fyzickou aktivitu, časté střídání polohy při sezení za počítačem a při práci, případně rehabilitaci či masáže k uvolnění svalů. Nejdůležitější je však správné držení těla. Při obezitě je třeba snížit váhu a ve vyšším věku při osteoporóze bývá někdy nutná léčba. Zároveň je potřeba vyloučit hormonální či metabolické příčiny související s vysokou hladinou kortizolu a jejich léčba či případné odstranění nádoru. Při Cushingově syndromu vyvolaném nadměrným užíváním kortikoidů je potřebné snížit jejich dávku. Každopádně hrb je příznakem, který nás upozorňuje, že něco v těle není v pořádku a třeba tomu věnovat zvýšenou pozornost a samozřejmě odstranit příčinu.
http://cs.medi­xa.org/prizna­ky/hrb