Kepler

Hráli jste někdy ochotnické divadlo?

Třeba jen v rámci ZŠ, resp. ZDŠ, kde jedinými diváky byli naši rodiče? Existuje to vůbec ještě dneska?

Nejlepší odpověď
annas

Někdy na základní škole. Už si nepamatuji název pohádky, jen vím, že jsem seděla za bukem a občas vystrčila hlavu v masce kukačky a zakukala „kuku kuku“..

Ještě si vzpomínám, že si ze mě kluci i z jiných tříd dělali legraci a dlouho na mě pokříkovali „kuku“.

Tím skončila moje herecká kariéra.

Další odpovědi
ivzez

Ano, hrála.
A existuje: https://www.go­ogle.com/sear­ch?num=100&q=ochot­nick%C3%A9+di­vadlo

Drap

Ano hrál jsem a na mnoha místech se hraje stále.

jirka F

Ano hrál jsem,někdy na základní škole.Mám i video z té doby na DVD.Ale co jsem tam hrál už si nepamatuji,ani na videu to není uvedeno.

led

Pohybovala som sa aj po doskách, čo znamenajú svet.

Dodatok:
viete si predstaviť, koľko postáv si v monológu zahráte, kým to po tých neporiadnikoch poupratujete? Alebo to bolo v inej hre…?

aliendrone

Hraji divadlo DODNES (a protože bez honoráře, tak nejspíš ochotnicky)!

COŽE?!? Jaká červená?! Ta paní na tom přechodu už ležela!! ;) :D :D

smart aleck

Ano,a nejen na základní škole. Derniéra byla v roce 2001 kdy skonal „rejža“ a jiný nechtěl převzít tuto práci.

Kelt

Ano a to celkem dvakrát. Jednou na škole, jmenovalo se to Bramborový den a pak v práci – Poklad kapitána Habakuka. S tím Pokladem jsme měli několik repríz, jezdili jsme po okolí, ten Bramborový den měl pouze premiéru.

led

aliender, vypli ste si pred prechodom infra pohľad? Predsa len, ten podáva farby skreslené.

aliendrone

Právě že ne (to totiž NEJDE), ale… Má vozidla prostě disponují dobrými stěrači, tak PRÁVĚ PROTO občas je to divadlo potřeba. ;) :D

Kepler

led: to já taky, jednou jsem v rámci brigády uklízel v Semaforu, probíhala tam menší rekonstrukce. To bylo téměř posvátné a dneska bych to udělal i zadarmo 🙂

led

Kepler, nič si z toho nerobte…
Krásne bolo, keď som sa v Nemecku pýtala takého umazaného upratovača na javisku, kde nájdem Herr Direktora. Odpovedal krátko „Ja som riaditeľ“

Kepler

annas: to já jsem hrál sluhu na královském dvoře a obsluhoval jsem princeznu, heč! Tím pro mně kariéra taky skončila. Nechtěli mi dát ani roli dělníka – úderníka…

annas

🙂 To byla mnohem leopší role než jen několikrát zakukat.

led

Nerobte si starosti. Nejestvuje malá rola, ak sa hrá naplno.
Dobrý herec aj s kusom papiera dokáže zázraky. A keď kukučka, ktorá oznamuje „sluhovi na kráľovskom dvore“ koľko mu ešte ostáva slúžiť, kým si nevyslúži princeznú, dostane záchvat kukania… vtedy sluhovi neostáva nič iné, než princeznú si vziať aj proti vôli kráľa – zlého čarodeja, alebo utiecť zo služby
Aj takéto „naschvály“ sa v divadle stávajú 🙂

annas

led, máte pravdu, i malá role se dá dobře zahrát.:-)).

Musím říct, že vaše vysvětlení mě potěšilo, takže Keplere, žádné vychloubání. Kdo dopadl lépe?

Jako vzpomínku na zesnulého Luďka Munzara připomněla ČTV některé jeho role.

Poslouchala jsem jeho rozhovor se Šípem. . Byl v ND v Klubu dobráků a vzpomínal, co občas některému kolegovi provedli, když stál na jevišti.

Občas naštvali i režiséra, takže platili i pětitisícové pokuty, to bylo dost, ale i přesto jim to stálo za to. Uží si legraci …

I ta stará garda leccos brala s humorem.

led

To bolo, keď „ťažkí profesionáli“ hrali s radosťou ako „amatéri“.
Divadelná legenda hovorí:
Ak sa herec obráti chrbtom k divákovi a začne sa nekontrolovane natriasať, nejde o žlčníkový záchvat, ale o pokus udržať v sebe smiech. Divadelníci (bez ohľadu na profesiu) sa zabávajú…

smart aleck

Annas, mohla byste mi to přeložit: vystsrčila hlavu v nasce kukačky.?

annas

Opravila jsem i bez vaší připomínky. Vidím překlepy až po odeslání.

Není to váš problém, ale můj, i když mně osobně vadí, to přiznává.

smart aleck

Pokud to není váš problém, že opravujete chyby, nemontujte se do jiných. Děkuji.