dust8

Hrají ještě někde na světě ruskou ruletu, nebo kdy je znám poslední případ obětí této bizarní hry?

Že by to rádi hráli jen Rusáci? Možná se to hraje pořád všude po světě, ale „jen za zavřenými dveřmi“ běžné společnosti. Musí v tom figurovat spousta peněz.

Nejlepší odpověď
annas

https://ru.wi­kipedia.org/wi­ki/Русская_рулетка

Dovíte se o ruské ruletě
V literatuře, filmech, v PC hrách

Výraz „ruská ruleta“ je někdy používán v obrazovém smyslu pro označení některých potenciálně nebezpečných akcí s nepředvídatelným výsledkem, jakož i pro odvahu hraničící s nedbalostí nebo nesmysly.

Zajímavosti – „novodobá ruská ruleta“ přeneseně – jako nebezpečná akce.

  • Pořadatelé Darwinovy ceny – jedné z humorných ocenění za nejsměšnější způsoby, jak opustit život – tvrdí, že „ruská ruleta“ je jedním z nejatraktiv­nějších způsobů, jak odejít ze života, a neustále se vynalézají nové způsoby.
  • Zejména 22. března 1999 se tři kambodžští rolníci při konzumaci alkoholických nápojů pobavili variantou „ruské rulety“, střídavě tlačili nohama na protitankový důl, který si dali pod stůl v baru. Silná exploze přinesla značné škody, zbytky hráčů nebylo možné nalézt. Je zřejmé, že nejen poražený, ale i ostatní hráči zemřeli.
  • V roce 2010 se kanadský Mexičan Roger Ramirez (33 let) dohadoval s přítelem, že by mohl hrát ruskou ruletu. Ale Roger zřejmě netušil, jak se vyrábí. A v nepřítomnosti revolveru jsem se rozhodl použít pistoli Beretta 92 . Výsledek byl docela předvídatelný.
  • „Haitská ruleta“ jako druh ruské rulety. Hra pod tímto jménem existovala na Haiti za vlády Francoise Duvaliera . To bylo to, že bylo nutné jet v plné rychlosti kolem prezidentského paláce v Port-au-Prince na staré auto s opotřebovanými pneumatikami. Ten, kdo měl pneumatiky ztratil: palácové stráže byly ostražité a přesné a okamžitě vystřelily na jakýkoli cíl představující alespoň sebemenší hrozbu .
  • Nyní v Rusku získává na popularitě nový druh ruské rulety, kde se místo náboje používá elektrický náboj. Fanoušci tohoto druhu extrémních rekrutují více fanoušků a plánují vytvořit si vlastní televizní show

V odkazu se dovíte o smrti v této hře od r. 1946 asi 10 případů.

Zatím poslední úmrtí při ruletě

24. ledna 2019, policejní důstojník v St. Louis údajně zastřelil a zabil policejního důstojníka, zatímco dva byli zapojeni do hry ruské rulety (nebo přesněji, „ruská pokerová“ varianta

25. ledna 2019 byl důstojník Nathaniel Hendren obviněn z nedobrovolného zabití a ozbrojené trestné činnosti kvůli smrti důstojníka Katlyny Alixové. Pokud je už odsouzen, Hendren čelí až 10 letům vězení.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Russian_rou­lette