Kryšpín

Hraje president republiky vabank s odpůrci, či nikoliv?

President republiky pravděpodobně udělí abolici a premiér ji odmítne, což je vynikající tah, kdy premiér a hnutí ANO získá oblibu a ještě více hlasů, president nemá co ztratit, časem odejde na Vysočinu a v klidu se bude plavit na svém drahém člunu.

Někteří politici a novináři rychle hlásají a komentují porušování Ústavy, zvyklosti a zákonů presidentem, podle mého názoru president se chová dle západního vzoru, a i když je mu očkováno čínsko-ruské přátelství, jedná podobně dle vzoru amerického presidenta D. Trumpa.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Proč by měl hrát vabank? On má své jisté a o nic hrát nemusí.

Další odpovědi
nyjono

Nemusí hrát vabank.
Dělá si co chce.
O nic mu nejde.

anonym

To neznáš zemanovo ego, ten by sám sebe dobrovolně neohne jen aby jiný na něj mohl šlápnout a rozhlédnout se výš. To rozhodně není jeho styl. On všude první, v ruce Bechera, v hubě jedinou správnou pravdu a nikdy jinak 🙂 Dokonce i když mu už o nic nejde … takže za mne určitě ne, nic tak rafinovaného se v jeho hlavě neděje.

Pepa25

"Šarádu s abolicí rozpoutal Miloš Zeman, když tradičně propásl dobrou příležitost mlčet. Když nic jiného, má to didaktický efekt na poli znalosti Ústavy. Příslušné paragrafy o nepokračování v trestním stíhání a spolupodpisu předsedy vlády nebo pověřeného ministra už dnes zná každé malé dítě. Prověřena byla opět i její elasticita – v tuto chvíli můžeme říct, že česká Ústava je otahaná jak guma na trenkách Homera Simpsona. "
Převzato z https://hlida­cipes.org/vitej­te-v-separatu-cechy-a-morava-ceska-ustava-jako-trenky-homera-simpsona-a-jak-se-za-valky-saunovali-zide/