Jikra

Hráčka na harfu.

Vážení,máte vysvětlení pro to že někdo používá výraz harfenistka místo harfistka pro hráčku na harfu?Copak hraje na harfenu!Já to(ten výraz)nějak nemůžu rozdejchat.

Nejlepší odpověď
hanulka11

tak jsem našla , že se dá používat obojí jen harfenice je poněkud" lidové"

http://novoji­cinsky.denik.cz/on­line_rozhovory/sa­bova.html

Další odpovědi
Děda Louda

Házenkáři nehrají házenku, fotbalisti hrají kopanou, zdravotníci pracují v nemocnicích, horníky najdeš v dolech…
Už se ti dýchá líp?