hanny 2

Hra s eurem skončila?

http://www.you­tube.com/watch?v=w_WRde­Iaup4

Nejlepší odpověď
quentos

Udělali jsme dobře, že jsme počkali, a uděláme nejlépe, když přijetí budem odsouvat a odsouvat, až nebude co přijmout.
Přitom ta idea společné měny jako taková nebyla vůbec špatná. Dokonce se mi velmi líbila. Jenže jsme podcenili důležitost kulturních rozdílů mezi státy. USA mají většinu historie navzájem společnou, dovolit si společnou měnu tudíž mohou. Ne tak Evropa…

Další odpovědi
anonym

Kéž by.
Jenom se obávám, že tak jednoduché to nebude a že nás to bude ještě stát hezkých pár milionů.

briketka10

nechtěla bych se ocitnout v situaci jako je v Řecku, Belgii, Irsku nebo Španělsku, kde vše kolabuje a jsou větší nepokoje než u nás, ale jsem taky ráda, že tu Euro nemáme..
u nás k dalším demonstracím ještě dojde a nebude to dlouho trvat situace tady není taky dobrá..

arygnoc

hm.

musím súhlasiť, že politici sú skutočne nebezpeční ľudia, a nielen tí európski.

anonym

Milá hanny – titulek výbušný až burcující, příspěvek značně afektovaný a patetický s výrazným populistickým podtextem, jen s malou chybičkou na kráse – je více než rok a půl starý, nehledě k tomu, že mnozí jej již doslali jako link v řetězových mailech.
Dnešní ekonomičtí analytici konstatují podobné závěry, jen ne s tak kategorickými imperativy. Jmenovitě pro Řecko je prognostický scénář o přechodném období se stínovou měnou vedle €, než odejde z Eurozóny.
Idea společné měny má efektivitu v sourodých ekonomikách, při roubování kamkoliv se obnažuje neživotachopnost centrálního diktátu.