Uznali byste ve hře město-moře-kuře-stavení jako zvířata ta, která jsou uvedená v doplnění otázky?

Zdravím,

určitě všichni znáte hru, která nemá přesně upřesněný název. Někdy ji slyším nazývat jako „město- moře- kuře- stavení“ (v podobě vzorů pro střední rod) nebo „město- jméno- řeka- zvíře“ atd. Ať hru nazývate jak koliv, tak určitě víte kterou mám na mysli.

Při říkání slov, která jsme napsali do kolonky „zvíře“ jako např. kráva, býk, slepice, kohout, kocour, fena, vůl, bachyně… došlo k drobné neshodě. Nějací hráči to uznat chtěli, našel se ale i jeden, který to uznat nechtěl.

A vy? Uznali byste tato zvířata?

Původní neotázka
Hra město- jméno- věc- ZVÍŘE

Nejlepší odpověď
quentos

… a co je tedy býk (a ostatní uvedené), když ne zvíře? Vyzvali jste toho, kdo to uznat nechtěl, aby svoje stanovisko podpořil argumenty?

Mc Merkurion

… do prkvančic, a můžeš říct aspoň vo kerý zvíře ti jde? nejen že hned uzavřeš otázku, ale kdo má vědět, kerý je to zpochybnitelný zvíře? „kráva, býk, slepice, kohout, kocour, fena, vůl, bachyně“ kdybych to bral do důsledků, tak ani jedno, nebo všechny >>> tur, tur, kur, kur, kočka, pes, tur, prase …

zabori

Uvedená zvířata byla zpochybněná s tím argumentem, že se nejedná o druh zvířete..

quentos

Jenže kategorie se jmenuje naprosto obecně – zvíře – tudíž z toho nutně nevyplývá, že se musí jednat o druh (rod) zvířete…