majkiki

Hpp – VŠ kombinované studium, jak probíhá platba zdravotního pojištění?

Nastupuji letos na VŠ na kombinovanou formu studia, jelikož nemám práci, platí za mě zdravotní a ostatní stát. Chtěla bych ale nastoupit na HPP, tím pádem za mě začně tyto poplatky platit zaměstnavatel. Má otázka ale zní. Kdyby se něco přihodilo a po pul roce bych z práce odešla, začal by za mě zase platit stát? Když budu stále studovat kombinované studium, a platil to i předtím, než jsem na hpp nastoupila? Nebo bych se musela přihlásit na pracák? Děkuji za odpovědi :).

Nejlepší odpověď
ivzez

Bude záležet na tom, jestli budete mít status studenta.
Některé VŠ jej přiznávají i studentům v kombinované
formě studia, ale ne všechny.
Přesné informace by Vám mělo sdělit studijní oddělení.

majkiki

Nebudu mít výhody jako studenti v prezenční formě, tedy nebudu mít nárok na ISIC, ale studentem budu, jelikož nemám zaměstnání a ani 26 let, tak by za mě stát platit měl. Jen mě zajímá, jestli by za mě platil i potom co bych zaměstnání na HPP opustila a byla zase nepracující student.