MrCrowWiNN

HP PAVILION DV6900EC – volba OS

Ahoj, delší dobu jedu na Vistách, chci se zeptat, zda je možné nainstalovat ubuntu, či Windows 7,8.1? Nebo XP? Ptám se kvůli tomu, že mi Visty začínají zlobit a chtěl bych si koupit novou licenci

Nejlepší odpověď
Bedy

Ubuntu je balast, nemusí tam fungovat všechna zařízení, je to systém spíš pro lidi, co si chtějí s ním hrát, bastlit. Ale na takové solidní fungování to prostě není. Pořád budete řešit nějaké problémy, že támhle něco nefunguje. Jednu dobu jsem to lidem dával místo nelegálních Windowsů pokud měli a pořád byly jen problémy, že támhle nejde to, vyhazuje to tuhle chybu, nejdou tam ty a ty programy, takže už Linux na žádný počítač nenabízím ani nedávám, pokud si to majitel výslovně nepřeje.

Windows Vista určitě není špatný systém, já ho na svém stolním počítači mám, mám tam nainstalovaný Service Pack 2 a je to de facto srovnatelné s Windows 7. Možná by stačila jen čistá instalace nebo kouknou, co se kde spouští, vyčistit disk či udělat defragmentaci. Máte-li slabší grafickou kartu, určitě vypněte Aero.

Windows 8 se spíš hodí pro zařízení s dotykovou obrazovkou. A sedmičky bych nekupoval, když mám Visty.

Další odpovědi
huxa

Jistě. Je to velmi obvyklé, u windowsů děláš dle nich „upgrade“, u Linuxu ovšem máš daleko větší komunitu, která ti ráda se vším poradí a hlavně s Ubuntu. Visty jsou už několik let přežité a tobě bych doporučil udělat dualboot win7 nebo win 8 a Ubuntu. Takto budeš moci se naučit s Ubuntu pracovat, ovšem budeš také moci využívat programy pro Windows.

cochee

Nevím, jestli jsi označil model správně, stránky podpory Hewlett-Packard takový model neznají. Mrkni se na spodní stranu na štítek, co tam máš konkrétně napsáno. Pak se podívej na zmíněné stránky, pro jaké operační systémy pro tento model poskytují ovladače – a víš, které Windows si můžeš nainstalovat; může se stát, že na něm poběží i novější Windows, buď bude mít ovladače v sobě, anebo poběží omezeně. S Ubuntu by snad problém být neměl vůbec…

Mimochodem, máš v těch současných Vistách nainstalovaný ServicePack 2, že ano?

Majkl95

Já to mám jako to má ten huxa :) když si pustím pc tak tam mám na výběr jesli chci Ubuntu nebo Windows :) no ale poslední dobou spíš pouštím Windows :D nějako mě to Ubuntu už nebaví :D taky mi tam nejde tiskárna a to je jako docela na prd no :/