Sandy

Hotelový účet – dokážete vyřešit hádanku?

Tři kamarádi přišli do hotelu a zaplatili 300 Kč za ubytování. Majitel mezitím zjistil, že účet je jen 250 Kč a tak poslal recepčního, aby hostům vrátil 50 Kč. Recepční však nevěděl, jak rozdělit 50 Kč mezi tři lidi a tak 20 Kč zabavil a vrátil jim 30 Kč. Každý teda zaplatil 100 – 10 Kč, tzn. 90 Kč. Třikrát 90 Kč je 270 Kč. Recepční si nechal 20 Kč.
Kde je teda těch zbylích 10 Kč?

Nepřijde-li na to nikdo (moc s tím nepočítám), tak večer doplním odpověď. :)

Zkuste se na chvíli zamyslet, než se podíváte do odpovědí (jak jsem psala, počítám, že to brzo někdo uhodne) :D.

Nejlepší odpověď
annas

Hanulka má pravdu, vkládám jeden z odkazů.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kam-se-podela-ta-posledni-desetikoruna

Další odpovědi
hanulka11

je to stará hádanka a byla tu už asi 3×

baghira

250 za ubytování + 20 v kapse recepčního = 270 co zaplatili.
Sedí to.

Děda Louda

Hádanka je to pěkně vousatá. Vždycky se ale někdo nechá zmást počítáním vnucených nesmyslných čísel. Výsledek, a tedy i řešení spočívá v tom, že recepční krade. Toť vše.

led

Recepčný nezískal nič. Majiteľ ho po tomto opakovanom prípade vyhodil.
PS.
Skúste iný príklad, lebo ináč majiteľ bude musieť hotel predať…
:D

Deli

Žádných 10,– zbylých není…