Pavel1212

Hospodářská zvířata

Který druh hospodářských zvířat, co se týče množství-kusů, převažuje v Česku?

Nejlepší odpověď
Drap

Na množství kusů asi budou na čele slepice

Další odpovědi
anonym

Pokud se to týká velkých dobytčích jednotek,tak dojnice,žír(býci)a z malých bych viděl prasata.Kuřata sice převládají,ale ty se snad nepočítají.

kamila44444

Na počet kusů asi převládají slepice.Jinak je také častý a drahý kůň-používá se al v této době hlavně na SPORT!

Heřman

Nejčastěji jsou v kusech tur domácí a kur domácí (Krávy-Bejci / Slepice-Kohouti).

sonice

To záleží na tom ,jaká hospodářská zvířata myslíš.Hlavními zvířaty hospodářskými zvířaty v ČR,jsou skot,prasata a drůbež,tak jde i jejich žebříček co se užitkovosti týče,ale pokud vezmeš v úvahu,že se mezi hospodářská zvířata řadí i ryby na maso a včely na produkt medu,vosku a dalších včelích produktů,řekla bych, že co do počtu to asi právě ony vyhrávají.