nikolenka25

Hoši od bobří řeky

Jak končí příběh hoši od bobří řeky?

Nejlepší odpověď
KubikS7

Tady je stručný obsah :
Na začátku knihy se Jirka a Vilík poperou s chlapci z Nové čtvrti, po rvačce je osloví muž, který si říká Rikitan. Poví jim, aby sehnali další chlapce, kteří by si chtěli zkusit dobrodružství a že se sejdou později. Chlapci se domluvili, že se stanou „bratrstvem“, upraví si opuštěnou kůlnu, vydělají si na stejnokroje a s ručními vozíky jedou na tábor.
Na táboře jim je vyprávěn příběh o Royovi, který s pomocí starého indiána loví „bobříky“. Chlapci také začnou lovit bobříky, později se jim do jejich světa začne motat záhadná Zelená příšera. Na posledním táboráku je odhaleno tajemství Zelené příšery, je poděkováno Rikitanovi a další den se chlapci vrací zpět do města.

Zdroj : Wikipedia

Další odpovědi
kajulinek.s

Všechno končí v Rokli úmluvy, když nové jaro přichází do kraje. Posledních několik hochů tam ještě dokončuje lov třinácti bobříků.

… „Pak zatloukl do odumřelého kmene třináct rezavých hřebíků a chlapci jeden po druhém zavěšovali na ně po provázku spleteném z třinácti brevných nití, tak jako tam Roy zavěsil bobří kůže. – Všechny hřebíky byly obsazeny.
Po tomto obřadu zaburácela Rokle úmluvy hlasitým veselím.
A všichni cítili, že tohle všechno je jen předzvěstí mnoha dalších krásných příhod a dobrodružství, jež na ně čekají tam někde daleko, kam slunce chodí spát a kam večer plují barevné mraky, víte – tam někde daleko – daleko tak velmi, velmi daleko…“

:))

venkovan

Dobře a pozitivně.