Horory od Hitchcocka

Všude se dočítám jaký byl Hitchcock génius, ale mě se ty jeho filmy zdají jako pěkné blbosti… Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
iceT

Možná kdyby Hitchcockovy filmy byly točené v dnešní době,tak by to pro tebe takové blbosti nebyly.Tenkrát nebyly takové možnosti,jaké mají filmaři dnes.
Nedávno dávali v tv Pohled do dvora,to je slušnej film a na stejné téma jsou i další,0kno z ložnice má jen jinou zápletku a Pohled z je takřka totožný s originálem.
Ve své době mu přezdívali „mistr hororu“,ale je filmy jsou spíš psychothrilery.
Doplňuji:
…Pohled z okna…
…jeho filmy…

se mi nějak uklikla slova…

Další odpovědi
led

Hitchcock bol veľmi dobrý psychológ, dokázal presne vycítiť po čom ľudia prahnú.
Doplňuji:
Hitchcockové filmy sú na premýšľanie, nie sú to akčné filmy, založené na lacných trikoch, plných tečúcej krve. Uňho to nebolo treba. Pri jeho filmoch sa človek v tom správnom momente bál a nesmial sa na nešťastí druhých (ako je dnes zvykom).
Toto nie je reklama:
Ak chcete vidieť dobrý „krvák“ pozrite si Hitchcockoka…

Damiana

Souhlasím s led. Mě se jeho filmy moc líbí, ta napjatá atmosféra, sugestivní hudba, perfektní střih, gradování příběhu a pak šokující konec – to mě spolehlivě přilepí na gauč. Teď znovu se to povedlo s filmem Vertigo. Ten děsivý konec ve zvonici nemá konkurenci. Ale každý na takové temné příběhy není – hlavně pokud se ti líbí spíš akce. Tady musíš hodně zapojit fantazii, nechat pracovat nevyslovené – mě to baví. Nemám ráda vyloženě opsané remaky jeho filmů (viz Psycho s Vincem Vaughnem – Anthony Perkins byl nepřekonatelný !) a i doba, ve které se to točilo má svůj význam.
Styl jeho filmařské práce je nanapodobitelný. Stejně to mám u Felliniho, Bergmana, de Sicy, Leana nebo Antonioniho