Hodnotíte lidi podle rtů?

Myslím tím,jestli se ve vás probouzí emoce,když vidíte krásné rty na opačném pohlaví.
Já na tom lpím a poznám i charakter člověka.Je to sice dlouhodobá zkušennost,ale funguje to.
Díky za názory.

Nejlepší odpověď
annas

Ne. Existuje sice fyziognomie obličeje, která jistým způsobem napovídá o tom, jaký člověk je či může být. Ale vždy to tak není. Z tvarlů rtlů či nosu určitě nepoznáme všechny charakterové vlastnosti. Navíc každý člověk je jiný, něčím se vymyká z průměru. Umí se často přetvařovat.

Určitě při posuzování člověka z jednotlivostí jeho obličeje hraje roli tzv. halö efekt. Tehdy se hodnotí jiní lidé na základě jednoho znaku, takže vznikne iluze o jejich osobnostii. Často dojde k omylu a vše se vnímá jinak.

Dotyčný zpravidla po určité době odhalí svou pravou tvář – začne manipulovat, zneužívá důvěru atd. Důvody lze jen tušit – třeba jen pouhá závist., která se stane jakousi „epidemií“,. Dokazuje, , že závistivec je nespokojený se svou rolí.

O tom, že nezáleží jen na vzhledu, svědčí i to, že i člověk, s nímž se seznámíte písemně, nikdy se s ním možná osobně nesetkáte, je vám sympatický, důvěruhodný, má podobné názory jako vy, podpoří vás, je čestný, působí na vás, jako byste se znali hodně dlouho atd.

Sympatie spojená s důvěrou je dar, který narůstá postupně a pomalu. Důvěra je projevem lidské duše. Přitahují se zpravidla lidé podobného ražení … není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem …

Proto se domnívám, že nezáleží na tom, co řeba rty či nos napoví. Jak jsem již zmínila, napoví naše duše … Každý jsme jedinečný …

Další odpovědi
carpediem

No hlavně ty s tou kačeří hubou, to se ve mě probouzí záchvat smíchu:-DDD

Lidi hodnotím podle toho, jak mi s nimi je, nezáleží mi na tom, jak vypadají, co o nich říkají ostatní atd. Asi jsem divná, ale většinou mám v oblibě ty lidi, které ostatní v oblibě nemají.

zjentek

někdy jo ..kdo má rtěnku, není chlap.
carpediem tak ty seš ženská jo? Což je divný, protože s tebou souhlasím

ivzez

Souhlasím s Annas.

Z fyziognomie lze na základě dlouhodobé zkušenosti
něco usoudit, ale pouze v případě, že jde „o originál“.

„Kačeří rty“ nevypovídají o charkteru,
ale spíše o IQ dotyčných …
Doplňuji:

  • ––––––

Nehodnotím podle rtů
ani podle vzhledu celkově.

Hlada

Vypracovávej posudky na základě poslané fotografie za 499 a máš špičkovou práci na internetu z domova.