Avatar uživatele
anonym

Hodnotíte lidi podle rtů?

Myslím tím,jestli se ve vás probouzí emoce,když vidíte krásné rty na opačném pohlaví.
Já na tom lpím a poznám i charakter člověka.Je to sice dlouhodobá zkušennost,ale funguje to.
Díky za názory.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga před 3450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ne. Existuje sice fyziognomie obličeje, která jistým způsobem napovídá o tom, jaký člověk je či může být. Ale vždy to tak není. Z tvarlů rtlů či nosu určitě nepoznáme všechny charakterové vlastnosti. Navíc každý člověk je jiný, něčím se vymyká z průměru. Umí se často přetvařovat.

Určitě při posuzování člověka z jednotlivostí jeho obličeje hraje roli tzv. halö efekt. Tehdy se hodnotí jiní lidé na základě jednoho znaku, takže vznikne iluze o jejich osobnostii. Často dojde k omylu a vše se vnímá jinak.

Dotyčný zpravidla po určité době odhalí svou pravou tvář – začne manipulovat, zneužívá důvěru atd. Důvody lze jen tušit – třeba jen pouhá závist., která se stane jakousi „epidemií“,. Dokazuje, , že závistivec je nespokojený se svou rolí.

O tom, že nezáleží jen na vzhledu, svědčí i to, že i člověk, s nímž se seznámíte písemně, nikdy se s ním možná osobně nesetkáte, je vám sympatický, důvěruhodný, má podobné názory jako vy, podpoří vás, je čestný, působí na vás, jako byste se znali hodně dlouho atd.

Sympatie spojená s důvěrou je dar, který narůstá postupně a pomalu. Důvěra je projevem lidské duše. Přitahují se zpravidla lidé podobného ražení … není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem …

Proto se domnívám, že nezáleží na tom, co řeba rty či nos napoví. Jak jsem již zmínila, napoví naše duše … Každý jsme jedinečný …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
carpediem

No hlavně ty s tou kačeří hubou, to se ve mě probouzí záchvat smíchu:-DDD

Lidi hodnotím podle toho, jak mi s nimi je, nezáleží mi na tom, jak vypadají, co o nich říkají ostatní atd. Asi jsem divná, ale většinou mám v oblibě ty lidi, které ostatní v oblibě nemají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

někdy jo ..kdo má rtěnku, není chlap.
carpediem tak ty seš ženská jo? Což je divný, protože s tebou souhlasím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím s Annas.

Z fyziognomie lze na základě dlouhodobé zkušenosti
něco usoudit, ale pouze v případě, že jde „o originál“.

„Kačeří rty“ nevypovídají o charkteru,
ale spíše o IQ dotyčných …
Doplňuji:

  • ––––––

Nehodnotím podle rtů
ani podle vzhledu celkově.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Vypracovávej posudky na základě poslané fotografie za 499 a máš špičkovou práci na internetu z domova.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek