FlAsh_7

Když koupil tuto bankovku za 35 Kč, vplatí se to z dlouhodobého hlediska? Další v doplnění.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky. Navíoc nejde o otázku.

Dobrý den, koupil jsem tuto bankovku za 35 Kč. Vyplatí se to z dlouhodobého hlediska? Vyplatila by se ještě koupě 1 saudského rijálu?

Odpovědi
aliendrone

Pokud by to byla nějak zvláštní bankovka (s tiskovou chybou apod.), tak ano. Za nějakých „set let“. ;)

Jinak good business, za 35Kč jsi koupil nějakých 11Kč. :)

Kryšpín

Samozřejmě za sto let to bude unikát

Pepa25

Myslím, že ne. Jde o platnou bankovku inflační měny, která rozhodně není nějak vzácná a její směnná hodnota klesá (aktuálně je kolem 2 haléřů – např. 2 bolívary už odmítají i banky, protože hodnota je tak malá, že nestojí za to se tím počítat).
Sauádský rijál: nejměnší a nejběžnější bankovka, která se vydávala 9 let, opět nepředpokládám, že by měla mít nějakou velkou hodnotu.