berta 4

Hodnocení plynového kotle JUNKRS

Slyšela jsem,že tento kotel je úsporný až od 50000 výše a já mám junkrs ceraclass za 22000kč a nejsem se spotřebou vůbec spokojená. Máte tu někdo s tímto kotlem zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemám s daným kotlem zkušenost…to předesílám.
Účinnost vytápění kotlem závisí na několika základních parametrech a prvcích (týkajících se jak kotle, tak budovy – RD), které je třeba prověřit:

  • zda je kotel správně seřízen (a vyčištěn)
  • zda je správně nastavena zpětná vazba pro spínání hořáku v závislosti na teplotě v domě, tzn. dostatečný počet funkčních regulačních prvků
  • jsou minimalizovány úniky tepla z domu (jsou funkční termoizolace bez tepelných mostů).
  • atd.

Pozval bych si na to technika, ode mne to berte jako obecné zamyšlení.