nejzii

Hodně půjček, málo peněz..

Dobrý den,
najde se tu někdo, kdo mi efektivně poradí? Jsem 26letá mamina na mateřské, máme dvě malé děti 2roky, 5měsíců. Za měsíc mi končí mateřská a nastupuji na rodičovský příspěvěk, který jsem si dala na tři roky to je 7600Kč. Dříve ještě před dětmi jsme se hodně zadlužili, máme 3půjčky, 2 kreditní karty a rok i hypotéku na byt. Celkem naše dluhy činní 1,55mil. Milion hypotéka, zbytek dluhy bokem. Teď pomalu došlo na to, že nezvládáme splácet ( zatím stále platíme, žádné problémy v registrech nemáme ), ale za měsíc už to bude nevím jak… Ptali jsme se už v různých bankách, kde dělají konsolidace půjček a nevyhověli nám z důvodu toho, že jsem na mateřské tudíž sociální případ. Že bychom potřebovali alespoň ještě jednoho spolužadatele na půjčku. Kdo Vám ale v dnešní době půjde společně do půjčky 550tis? Jedině blázen. Je to na hlavu postavené, my splácet musíme tak jako tak, teď nám dluhy dělají něco kolem 12tisíc měsíčně. Kdybychom dosáhli na konsolidaci, která by nám sice prodloužila dobu splácení, ale o hodně snížila splátku, byli by jsme schopni splácet bez problémů. Máme vůbec nějakou šanci na záchranu??? Moc děkuji za odpovědi. Díky. Míša.

Nejlepší odpověď
Deli

Chyba nastala už tam, kdy jste se rozhodovali pro to, si půjčky a hypotéku vzít – a pak si pořídit děti. Nedalo se čekat, že se děti narodí rovnou do školky, že?
Nyní máte třeba tuhle možnost: zkusit si prodloužit hypotéku na více let – tím ponížit výši měsíční splátky (pokud ji už teď nemáte na 30 let…).
Dál můžete něco odprodat – třeba pokud máte ještě auto, na které běží leasing.
A nebo si můžete sehnat další práci – buď Vy k rodičovské, nebo Váš manžel.
Další řešení mě nenapadají.

Také mám 2 děti, pobírám rodičovský příspěvek, máme hypotéku na RD. Přesto jsme si věci ještě před narozením druhé dcery nastavili tak, abychom to finančně zvládali. A když došlo k tomu, že manžel odešel z jednoho zaměstnání a v novém nedostal slibovaný plat, začala jsem s tehdy 15 měsíční dcerou dělat u jedné velké společnosti odškodné pro lidi po nehodách. A souběžně si pomalu rozjíždím vlastní malou firmičku. Dnes budou dceři 2 roky, starší 10 let (to jsou zase jiné starosti a výdaje než plenky a nočník, chodí na několik kroužků, hraje na kytaru, potřebuje lyže, sní o vlastním notebooku a snowboardu…) a zvládáme to i s hypotékou, dvěma auty (která jsou na naší vísce nutností) a neustálým doděláváním RD.

nejzii

Milá Deli, děkuji za názor. My teď víme, že jsme byli hloupí.. kdybychom čekali až se vyhrabeme z dluhů, dětí bychom se nikdy nedočkali.. Hypotéku jsme si brali vlastně už s dítětem a byli za ni nesmírně rádi, jelikož platit 10tis nájem za 2+1 byla hrůza. Vím, že nám nezbyde nic jiného než si najít brigádu a makat a makat… M.