Kyta

Hodlám,si pořídit,šest slípek,zhruba tři vejce denně,,stravu,mám zabezpečenou,vy­platí se to?

Doplňuji:
Stravu pro slepice:)

Nejlepší odpověď
cochee

Samozřejmě že vyplatí, ne možná finančně (co znamená krmení zabezpečeno, kolik to bude stát?), ale určitě z hlediska nutričního. Těch vajíček jinak bude klidně i šest denně, ale budou i období, kdy bude jedno nebo žádné.

Další odpovědi
anonym

Pokud máš kde slepice chovat a máš je čím krmit, tak vůbec neváhej. Je to sice trocha starostí denně, ale domácí vejce žádná kupovaná nenahradí. Navíc je z domácích slepic i výborná polévka.
Švagrová takhle kupovala „vynešené“ slepice z drůbežárny. Nechala je pár týdnů volně, aby si mohly hrabat, slabší kusy potom pozabíjela a nastrkala do mrazáku a ostatní slepice začaly během pár týdnů znovu nést.
Pořizovací hodnota byla nízká (tuším 10–15 Kč za kus) a využilo se vše (jak na maso, tak na snůšku vajec).

marci1

Vejce jedině domácí. Víte čím jsou slepice krmeny a že nedostávají nic, co by jim neprospělo. Vřele doporučuji.