kukulicka

Hodím se na studium veterinárního lékařství?

Mám zvířata ráda, ale bohužel se obávám, že to asi tak úplně nestačí. Se zvířaty nemám prakticky žádnou zkušenost – žiju ve městě a mít žádného mazlíčka nemůžeme… Učím se celkem dobře, baví mě biologie a chemie.

Nejlepší odpověď
annas

Musíte sil být jistá, zda máte opavdu zájem o zvířata, když jste se s nimi často nesetkávala. Co znamená mít rád zvířata?:

Zda je pro vás vhodné studioum veterinárního lékařství, musí posoudit ten, kdo vá. zná. Přece lidé z internetu nemohou rozhodvoat za vás a radit vám, který obor si máte vybrat.

Je proto dobré navštívit burzu vysokých škol, případně jednotlivé fakulty, zjistit více informací a pak se rozhodnout.

Musíte zvířatům rozumět, protože když je něco bolí, neřeknou vám to …

Další odpovědi
Kelt

Tak se informuj na příslušné škole. Domluv si konzultaci, existují dny otevřených dveří. A je mnoho lidí, které má rádo zvířata, ale veterináře by nedělala a na druhé straně dělá někdo veterináře proto, že nemá rád zvířata.

ivzez

I když ve městech asi budou převažovat, neobnáší
veterinární lékařství jenom „domácí mazlíčky“.

Jak by ses „popasovala“ s většími (např. tur domácí),
případně exotickými (např. hadi) zvířaty?

Poznámka:
Jak biologie člověka souvisí s veterinou?

Edison

My vás neznáme. Jak to máme asi vědět???